Xiaomi uvedlo nový flash disk. Připojíte ho i přímo do mobilu

Xiaomi flash disk dual U USB-C

Společnost Xiaomi posílá na trh další kousek elektroniky. Jeden z nejzákladnějších, které si lze ve světě mobilů a počítačů představit – USB flash disk. Novinka přeneseně pojmenovaná jako Dual U navazuje na cca dva roky starý model, který předčí hned v několika ohledech. Zejména tím, že kromě klasického USB-A konektoru nabídne na protější straně kovového těla také modernější USB-C. To mimo jiné znamená, že tato „fleška“ půjde bez dalších redukcí připojit i k mobilu či tabletu.

Xiaomi flash disk dual U USB-C detail

Takové řešení pochopitelně není nic nového, ale je fajn vidět, že i na takto základní zařízení čínská firma myslí. Novinka je k dispozici ve velikostech se 64 GB či 128 GB paměti, se standardem SuperSpeed ​​USB 3.2 Gen1 nabídne maximální rychlost čtení 150 MB/s a měla by odolat prachu i vodě. Mezi podporované systémy patří Windows od verze 7, MacOS od verze 10.6 a Android od verze 4.4 (KitKat).

Xiaomi flash disk dual U USB-C plakát

Nový Flash disk od Xiaomi se momentálně prodává v Číně v běžném přepočtu za cca 335, respektive 570 korun podle zvolené kapacity. Můžeme doufat, že se časem objeví třeba alespoň na AliExpressu (stejně jako předchůdce).

Jaké máte nároky na pořádný flash disk?

Zdroj: xcommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)