TOPlist

Nový dron od Xiaomi můžete objednat do Česka. Je levný a umí 4K video!

xiaomi fimi 3 dron
  • Podznačka společnosti Xiaomi představila nový dron Fimi Mini 3
  • Pyšní se 48MP senzorem od Sony, který podporuje 4K při 60 fps
  • Má také AI noční režim a umí až 12x digitální zoom

Společnost Fimi spadající pod Xiaomi představila MINI 3, kompaktní a lehký dron s funkcemi, které uspokojí jak začátečníky, tak i zkušenější piloty. Natáčí videa v rozlišení 4K a na jedno nabití vydrží ve vzduchu až 32 minut. Díky své váze 249 gramů nepotřebujete v mnoha zemích pro ovládání pilotní průkaz, to se týká i Česka. Postačí registrace a pojištění.

Xiaomi Fimi Mini 3 je vybaven ½palcovým 48MP CMOS snímačem od Sony, který umožňuje natáčet videa v rozlišení 4K /60fps a dokonce i 8K (v časosběrném režimu). K dispozici je také až 12násobný digitální zoom. Díky režimu nočního snímání s umělou inteligencí a vylepšené redukci šumu, dokáže zachytit detaily i v horších světelných podmínkách, gimbal pak umožňuje automatické snímání z více úhlů a doprovodná mobilní aplikace umožňuje pořizování panoramatických fotografií. Pro pohodlnější používání s vertikálními zařízeními je k dispozici režim vertikálního snímání videa, což je ideální pro Instagram Reels, YouTube Shorts či TikTok.

S dronem můžete docílit parádních záběrů:

Fimi Mini 3: A Cheaper Alternative to DJI mini 3.

Fimi Mini 3: A Cheaper Alternative to DJI mini 3.

Dron využívá technologii SoLink pro přenos obrazu v reálném čase ve vysokém rozlišení až na vzdálenost 9 kilometrů a podporuje dvoupásmové přepínání 2,4G a 5,3G. Zpoždění obrazu dle firmy činí jen 120 ms. Vestavěná baterie s podporou 27W PD nabíjení vydrží až 32 minut letu.

xiaomi fimi mini 3

Pro bezpečný let je MINI 3 vybaven řadou funkcí, jako je automatický návrat RTH (Return To Home), monitorování GPS v reálném čase, automatické vrácení v bezletových zónách, varování před silným větrem či výzvy k návratu při nízké kapacitě baterie.

Fimi MINI 3 je k dispozici ve dvou variantách: s jednou nebo dvěma bateriemi. Cena jednobateriové verze činí v Číně 1 999 juanů (cca 6 400 korun bez daně), verze se dvěma bateriemi vychází na 2 299 juanů (cca 7 400 korun). Už ho můžete pořídit i na Aliexpressu a to za 8 785 korun + 322 korun za dopravu. Celkem vás tedy vyjde na 9 107 korun. Alternativou může být DJI Mini 3, který vychází na podobné peníze.

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Cena: 8 785 Kč

Jak se vám líbí nový dron od Xiaomi Fimi?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)