Xiaomi chce tučnou kompenzaci za únik designu elektroauta

Xiaomi elektromobil elektroauto únik kompenzace

Pamatujete na nedávno uniklé fotografie bílého elektromobilu značky Xiaomi? Nejenže byly skutečné, ale celá kauza má možná nečekanou dohru. Ačkoli ve světě mobilních telefonů a jiné drobnější elektroniky na to nejsme úplně zvyklí, populární čínská firma nakonec sankcionuje jinou tamní společnost za to, že jí inkriminované snímky unikly. Xiaomi požaduje finanční kompenzaci, která má činit jeden milion juanů. Tedy asi 3,2 milionu korun.

Firma Xiaomi po úniku oficiálně oznámila, že za únik není zodpovědná přímo ona, nýbrž jeden ze subdodavatelů. Prosáknutí snímků přední a zadní části zatím nepředstaveného vozu bylo nakonec přisouzeno společnosti Beijing Molding Technology. Xiaomi požaduje nejen zmíněnou finanční náhradu, ale také zpřísnění podmínek, za kterých se bude s podobnými materiály nadále nakládat.

Generální ředitel Xiaomi Lei Jun uvedl, že jeho společnost má nulovou toleranci k únikům informací a doufá, že všichni partneři a dodavatelé budou dodržovat dohodu o důvěrnosti. Vysoká pokuta má být poučením pro všechny partnery, že společnost Xiaomi nebude podobné incidenty akceptovat ani připouštět.

Přijde vám výše pokuty adekvátní?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)