Xiaomi představilo elektrické skútry Ninebot E-series s rychlostí až 100 km/h a dojezdem 200 km

xiaomi ninebot elektricky skutr

Xiaomi představovalo novinky pod značkou Ninebot. Nejzajimavější byly nové elektrické skútry řady E-Series. Nejdražší verze se může chlubit maximální rychlostí 100 km/h a dojezdem 200 km, nicméně základní verze na tom není vůbec špatně s rychlostí 51 km/h a dojezdem 90 km. Skútrům nechybí ani GPS, propojení s telefonem a možností dálkového ovládání.

Elektrické skútry Xiaomi Ninebot E-series míří i na globální trh

Představeny byly modely Ninebot E80C, E90, E100, E125 a E200P. Liší se hlavně maximální rychlostí a dojezdem. Nejlevnější Xiaomi Ninebot E80C má výkon 1,2 kW, maximální rychlost 51 km/h a dojezd až 90 km. Nejdražší je model E200P s výkonem 5 kW, maximální rychlostí 100 km/h a dojezdem 200 km.

xiaomi ninebot e-series

Skútry mají několik senzorů, které dokážou rozpoznat, jestli zrovna uživatel skútr roztláčí, vystupuje, jestli jede po rovině, do kopce apod. Podle údajů pak automaticky vybírá nejlepší nastavení. Skútr má sledování polohy pomocí GPS, možnost ovládání na dálku, což neznamená, že byste jej ovládali jako autíčko na dálkové ovládání, ale dá se na dálku zamknout, aktivovat alarm, kontrolovat polohu a například informace o baterii. Nejlevnější verze využívá tzv. Lead Acid baterii, tedy olověný akumulátor s kyselinou sírovou, zbytek dražších modelů používá 72V 20Ah lithiovou baterii.

V případě nehody nebo problému se pošle SOS signál s přesnou polohou osobě, kterou uživatel nastavil. Dokonce má uvnitř „černou skříňku“, která zaznamenává různé informace, které se můžou hodit například při opravě. Pod sedadlem je 22L úložný prostor. Cena nejlevnějšího skútru je 4 799 CNY, v přepočtu s DPH cca 19 tisíc Kč. Nejdražší model má cenu 16 999 CNY, v přepočtu s DPH cca 67 tisíc. Xiaomi rovněž slíbilo záruku na baterii 3 roky, na motor 6 let a doživotní záruku na rám. V současné době jsou tyto skútry k dispozici pouze v Číně, v roce 2020 se však mají rozšířit na globální trh.

Jak se vám líbí elektrické skútry Ninebot od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)