Xiaomi Duka je nový laserový dálkoměr za pár stovek

xiaomi duka

Dálkoměry slouží k určení vzdálenosti, obdobně jako metry. Rozdíl je v tom, že k měření se využívá laser. Nyní se do tohoto segmentu dostává i oblíbená čínská společnost. Xiaomi Duka zaujme hlavně nízkou cenou. V Číně se prodává za 99 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 400 Kč.

Laserový dálkoměr Xiaomi Duka má hned několik funkcí

Podobné laserové dálkoměry stojí obvykle v řádech tisíců, Xiaomi tak opět značně snižuje cenu oproti konkurenci. Měření probíhá tím způsobem, že na objekt zamíříte laserový paprsek, který se od objektu odrazí a vrací se zpátky do senzoru na zařízení. A podle doby, za jakou se odraz paprsku vrátí zpět, se určí vzdálenost. K měření stačí 0,2 sekundy a pokud jde o přesnost, tak Xiaomi slibuje rozdíl 1 mm. Maximální měřitelná vzdálenost s tímto dálkoměrem je 40 metrů.

Xiaomi Duke LS-P laser range finder.Xiaomi Mijia Duke LS-P laser range finder

Xiaomi Duke LS-P laser range finder.Xiaomi Mijia Duke LS-P laser range finder

Kromě klasického měření, můžete aktivovat režim nepřetržitého měření. Dále je to měření úhlu, plochu, objemu apod. Zařízení je vyrobeno z hliníku, má malý informační displej a jedno tlačítko pro aktivaci. Uvnitř je baterie o kapacitě 200 mAh, což podle Xiaomi stačí na 3 500 měření. Následně se dá dobít pomocí microUSB konektoru. V Číně se začíná prodávat až v polovině července. Později by měl být dostupný i v zahraničních eshopech, které dováží do Česka.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí Xiaomi Duka?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)