TOPlist

Chytrý zámek a videozvonek v jednom! Xiaomi ukázalo unikátní a levné řešení

xiaomi zámek e20
  • Xiaomi představilo vylepšenou verzi zámku Door Lock E20
  • Disponuje 2,3MP kamerkou, nově má reproduktor a mikrofon
  • Můžete ho odemykat prstem, telefonem i fyzickým klíčem

Před nedávném představilo Xiaomi svůj chytrý zámek E20 s Wi-Fi, který je v Číně dosti populární. Nyní však čínská firma skrz crowdfundingovou akci představila novou verzi tohoto zámku, která je vybavena kamerou a může tedy zároveň sloužit i jako videozvonek. Navíc je za dosti přijatelnou částku, avšak zatím pouze v Číně. Je ale klidně možné, že ji budeme moci objednat časem třeba z Aliexpressu, kde se prodává spousta gadgetů, které se k nám oficiálně nedovážejí.

Na první pohled si lze všimnout, že má nová verze identický design jako původní Door Lock E20, tedy s jednou výjimkou. V horní části se totiž nachází 2,3MP kamera se 172stupňovým záběrem a nočním viděním, která slouží nejen k monitorování vašeho pozemku, ale můžete samozřejmě využít i oboustranné hlasové komunikace díky přítomnosti mikrofonu a reproduktoru. Tímto produktem tedy můžete zabít dvě mouchy jednou ranou, což zní poměrně lákavě. Čínští zákazníci navíc zdarma dostanou cloudové úložiště, které vystačí na 3 dny záznamu, což je pro většinu domácností dostatečná doba.

Zámek umí lze pochopitelně odemknout prstem, heslem, ale také přes NFC či Bluetooth. V balení se nachází i fyzický klíč, 5000mAh baterie však vydrží na jedno nabití až 7 měsíců a pokud se vám vybije, můžete ji dobít skrz USB-C. Jedná se (stejně jako v případě původního modelu) o Wi-Fi verzi, takže si ji můžete propojit s Mijia bránou a zámek synchronizovat s ostatními produkty, případně vytvářet nějaké automatizace. Jak již bylo řečeno v úvodu, zatím je k dispozici je pouze v Číně a to za cenu 1 299 juanů, tedy asi 4 200 korun bez daně.

Ocenili byste podobný zámek i v Evropě?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)