Xiaomi připravilo vlastní verzi digitální rovnováhy. Jedná se o nástroj pro boj se závislostí na telefonech

digital wellbeing xiaomi miui 10

Google představil nástroj Digital Wellbeing, nebo-li digitální rovnováhu na konferenci Google i/O 2018. Funkce oficiálně vyšla v Androidu 9 Pie, nicméně někteří výrobci se rozhodli pro vlastní řešení. Čínské Xiaomi je další z nich. V poslední betaverzi MIUI 10 se objevila právě digitální rovnováha.

Funkce digitální rovnováhy bude brzy i v Xiaomi telefonech

Xiaomi přišlo s funkcí “Screen Time”, což se dá přeložit jako čas strávený na obrazovce. Pokud si tuto funkci otevřete, uvidíte detailní pohled na to, kolik minut či hodin jste strávili s různými aplikacemi. Data se zobrazují z posledních třiceti dní. Není to ale jen o sledování statistik.

V nástroji si můžete nastavit i limity pro jednotlivé aplikace anebo upozornění, že jste s danou aplikací strávili už mnoho času a měli byste ji vypnout. Cílem podobných nástrojů je totiž bojovat se závislostí na telefonech. Nechybí ani možnost zobrazit si informace o tom, kolikrát každý den odemykáte telefon anebo kolik přišlo notifikací pro jednotlivé aplikace.

Datum vydání ve stabilní verzi MIUI 10 není v tuto chvíli známé, nicméně pro uživatele betaverze by měla být funkce dostupná během tohoto týdne.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí nástroj digitální rovnováha od Xiaomi?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)