TOPlist

Xiaomi vstupuje poprvé na trh se stolními PC. Co nabídnou?

xiaomi desktop pc

Ve čtvrtek se měla konat tradiční listopadová konference firmy Xiaomi, na které měla být odhalena hromada nových produktů. Tak se ale kvůli smrti čínského exprezidenta nakonec nestalo a na novinky si tak ještě nějakou dobu počkáme. Mezi hardwarem, který se měl ukázat patří i dvojice PC, o kterých jsme se nyní dozvěděli další zajímavé informace.

Některým lidem byly totiž počítače odeslány dříve a tak se můžeme mrknout na specifikace. První z nich je Xiaomi Host Mini PC, který je poměrně kompaktní a z fotografií lze vyčíst jen několik nepříliš podstatných informací. Třeba fakt, že bude používat pouze 100W zdroj, což není moc. Navíc když vezmeme v potaz podporu dedikovaných grafických karet. Většinu z nich by totiž takto slabý napájecí zdroj neutáhl. Všimnout si můžeme také mechanického spínače.

Druhý počítač se svým designem podobá malým desktopům jako je Mac Mini nebo Intel NUC. Podle dostupných informací v něm má tikat osmijádrový procesor AMD Ryzen 6800H s integrovaným grafickým čipem Radeon 680M, na kterém si lze zahrát většinu her ve Full HD rozlišení. Dopomáhat mu má 16 GB RAM a 512GB SSD disk. Cena má být stanovena na 3999 CNY, což je asi 13 000 korun bez daně.

Koupili byste si desktop od Xiaomi?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)