Xiaomi DeepExposure AI: Nové vylepšení fotografií pomocí umělé inteligence

xiaomi deepexposure ai fotografie

Kvalita fotografií u chytrých telefonů záleží z velké části na softwaru. Skvělým příkladem je Google s Pixel telefony. Sice nemají žádné ultra skvělé parametry, ale díky “kouzlům” softwaru patří k absolutní špičku mobilního trhu. Čínské Xiaomi je na tom úplně jinak. Do svých telefonů vkládají kvalitní hardware, včetně skvělých snímačů, ale softwarová stránka již pokulhává. To se ale může brzy změnit. Čínská společnost oznámila novinkou DeepExposure AI. Tato umělá inteligence se bude starat o vylepšení fotografií – přesněji zvýší počet detailů u podexponovaných nebo přeexponovaných fotografií.

Xiaomi DeepExposure AI se bude snažit vyřešit problematiku mobilních snímačů

Kvůli místu se v telefonech musí používat oproti klasickým fotoaparátům malé snímače. To má samozřejmě hned několik nevýhod. Jedna z těch větších komplikací, je omezený dynamický rozsah. A právě tento problém má řešit nová AI od Xiaomi. Zjednodušeně funguje následovně:

Fotografii si AI rozdělí na menší části. Každá část bude mít odlišnou expozici tak, aby v této části šlo vidět co nejvíce detailů. Jakmile se tento úkon provede u všech částí, sloučí se dohromady a výsledkem je perfektní detailní fotografie.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_builds_ai_deepexposure_to_restore_detail_in_over_under_exposed_photos-news-34568.php

K učení AI Xiaomi použilo více než 3000 fotografií. Nyní se postupně vylepšuje. Cílem by mělo být nejen vylepšení fotografií, ale i jejich zrychlení zpracování přímo v telefonu.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na větší využívání AI a strojového učení v roce 2019?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)