Xiaomi DDPAI je nová levná kamera do auta s podporou nočního vidění

xiaomi ddpai predstaveni

Xiaomi představilo novou levnou kameru do auta s názvem DDPAI miniONE Dashcam. Jedná se o vylepšený model, kde se společnost zaměřila hlavně na noční vidění. Xiaomi tvrdí, že klasické kamery do auta nejsou přizpůsobeny natáčení ve tmě, což není dobré, obzvlášť kvůli tomu, že v noci jsou šance na nehodu vyšší, už třeba jen kvůli nižší viditelnosti. S kamerou DDPAI miniONE to tak chtějí změnit.

Kamera do auta Xiaomi DDPAI si poradí s jízdou v noci

Tato kamera má jednoduchý válcovitý design, díky kterému se dá lehce otáčet, můžete tak například pootočením natáček vnitřek vozidla. A to, co se děje vzadu. Kamera má i mikrofon, díky kterému se můžou využít i například hlasové povely pro okamžité focení. Samotná kamera používá čip Sony IMX307 se světelností F/1,8. Čočka je složena z šesti různých vrstev.

Podle Xiaomi kamera dokáže ve tmě zaznamenat stejné množství detailů a informací jako oko vlka. Přeložit se to dá zhruba tak, že i při noční jízdě budou viditelné poznávací značky, počítá se se tmou, ale i s tím, pokud auto před vámi osvětlujete. S tím pomáhá i umělá inteligence. Uvnitř kamery je gravitační senzor. Pokud detekuje prudké brzdění anebo náraz, zapne se speciální režim, který má zabránit poškození videozáznamu.

xiaomi ddpai nocni rezim

Uvnitř je k dispozici 16 nebo 32 GB eMMC paměti. Nevkládají se tak paměťové karty. Zároveň se pro nahrávání ve FullHD a 30 FPS používá kodek H.265, který má lepší kompresi. Nahraná videa tak nezabírají tolik místa. Cena této kamery do auta je 299 CNY za základní verzi, v přepočtu s DPH tak cca 1 250 Kč. V balení se nachází autonabíječka, držák, samotná kamera a napájecí kabel.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jakou kameru do auta používáte?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)