TOPlist

Xiaomi v Česku prodává 30″ prohnutý monitor s 200Hz obnovovací frekvencí

xiaomi herní monitor prohnutý
  • Xiaomi představilo loni v Číně monitor Redmi Curved Monitor 30″ 
  • Ten nedávno pod názvem Xiaomi Curved Gaming Monitor 30 zamířil do Evropy 
  • K dispozici je za cenu okolo 6 tisíc korun 

Loni v květnu představila společnost Xiaomi v Číně monitor Redmi Curved Monitor 30″ a nyní míří tento kousek pod označením Xiaomi Curved Gaming Monitor 30 také do Evropy. Za cenu pod 6 tisíc nabídne prohnutý displej, 200Hz obnovovací frekvenci či podporu AMD FreeSync Premium. Z druhé strany má ale na takto velkou úhlopříčku poměrně nízké rozlišení a delší dobu odezvy. Pojďme se na něj společně mrknout.

Nutno podotknout, že na první pohled vypadá monitor jako několik desítek dalších kusů ve své třídě a designem extra nevynikne, má ale velmi tenké boční (i horní) rámečky. VA Obrazovka má 30 palců, netradiční poměr stran 21:9 a rozlišení 2560 x 1080 pixelů, jinak označované také jako WFHD. Jemnost činí okolo 92 pixelů na palec, což je podobná hodnota jako Full HD u klasického 24palcového monitoru. Pokud jste tedy na podobné rozlišení zvyklí, asi vás úplně neurazí.

Výhodou je hned 200Hz obnovovací frekvence, kterou oceníte jak v chodu systémem, tak hlavně při hraní kompetitivních titulů jako Counter-Strike, Warzone či Valorant. Doba odezvy je pak se 4 ms mezi průměrem VA panelů své kategorie. Monitor rovněž pokrývá 99 % prostoru sRGB, kontrastní poměr pak činí 3000:1. Novinka je v tuto chvíli dostupná ve Španělsku za cenu 239,99 eur, což vychází na nějakých 5 900 korun. Na některých českých e-shopech se dá sehnat za podobnou cenu.

Redmi Curved Monitor 30-Inch | WFHD Resolution and 200Hz Refresh Rate 2022

Redmi Curved Monitor 30-Inch | WFHD Resolution and 200Hz Refresh Rate 2022

Stačil by vám podobný monitor?

Zdroj: gizmochina.com, mi.com, xiaomicesko.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)