TOPlist

Xiaomi zítra uvede mobily Civi. Co o nich už víme?

Xiaomi Civi informace před uvedením

Čínská společnost Xiaomi v pondělí 27. září oficiálně představí úplně novou řadu mobilních telefonů s názvem Civi. Jak už jsme si u této firmy zvykli, poslední dny před samotnou prezentací dochází nejen k neoficiálním únikům a spekulacím, ale i k publikování malých náznaků přímo z kapsy výrobce. Co tedy o této napůl tajemné sérii momentálně víme?

Mezi oficiálně zveřejněné informace patří například přiložené vizuály. Z nich je patrné, že telefon(y) sdílí hodně podobný design jako třeba vivo X60 Pro či Oppo Reno5 Pro 5G. Mohou za to hlavně panel s foťáky a barevné i materiálové provedení zad.

Co se týká parametrů, tak Xiaomi už začalo lákat například na 32megapixelový přední fotoaparát s autofokusem, což by byla u této značky premiéra. Nová infografika si pak dává záležet na propagaci několika AI „beauty“ schopností, které budou souviset právě s kvalitním selfie senzorem. Laicky přeloženo bude softwarové vyhlazování tváře trochu méně invazivní a přehnané. Doufejme.

Xiaomi Civi informace vyhlazování selfie

Další oficiální materiály prozrazují USB-C konektor, který ale nedoplní jack zdířka. Šířka a tloušťka telefonu (minimálně jednoho z této řady, ale dost možná všech) jsou 71,5 a 6,98 milimetru a hmotnost 166 gramů. V zatím poslední vlně vábení byly potvrzeny i čipset Snapdragon 778G a 4500mAh baterie.

Z jiných úniků či odhadů o Xiaomi Civi sérii zmiňme ještě 6.55″ FullHD+ 120Hz displej, nadprůměrně výkonné 55W nabíjení, 256GB úložiště nebo standard Dolby Atmos. V telefonech by prý měla běžet nadstavba MIUI 12.5.1.

Co očekáváte od nové řady Xiaomi Civi?

Zdroj: GSMArena 1, 2, 3

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)