Xiaomi chystá další generaci nádherného mobilu. Dostat má čip od MediaTeku

xiaomi civi 2

Už v září představila společnost Xiaomi model CIVI 2, který by se měl představit v Evropě pod názvem Xiaomi 13 Lite. Tato řada klade větší důraz na design, ale nelze o ní říct, že by neměla dobrý hardware. A podle dostupných informací čínská firma chystá třetí generaci.

Ta se představí logicky až ve druhé polovině roku 2023 a dle leakera Wisdoma Pikachua nebude disponovat čipem od Qualcommu. Zatímco CIVI 2 dostalo zatím nepříliš rozšířený Snapdragon 7 Gen1, nástupce má dostat čip od MediaTeku, konkrétně Dimensity 8200. Ten se světu ukázal v prosinci. Prý nemáme počítat s žádným vylepšením rozlišení, jelikož tento čip podporuje maximálně Full HD+ panely.

Xiaomi Civi 2 5G with Dynamic Island to Rival iPhone 14 Pro? | Unboxing & Overview

Xiaomi Civi 2 5G with Dynamic Island to Rival iPhone 14 Pro?  |  Unboxing & Overview

Na druhou stranu je podobné rozlišení v kombinaci s AMOLED technologií a 120Hz obnovovací frekvencí více než dostatečné pro většinu populace. Zatím není jasné, zda se dočkáme nějaké větší změny designu, nebo významného vylepšení fotoaparátů. Stejně jako v případě Xiaomi CIVI 2 je klidně možné, že se tohoto modelu opět dočkáme v Evropě, akorát pod jiným názvem.

Jak se vám líbí řada CIVI od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)