Xiaomi 70Mai Car Air Purifier: Nová účinná čistička vzduchu do auta

xiaomi cisticka vzduchu do auta

Xiaomi vyrábí příslušenství do auta pod značkou 70Mai. V minulosti jsme mohli vidět chytrý zrcátka, přehrávače, nabíječky apod. Nyní se objevil nový produkt. A to čistička vzduchu do auta s názvem Xiaomi 70Mai Car Air Purifier.

Čistička vzduchu do auta Xiaomi 70Mai Car Air Purifier

Kvalita vzduchu není důležitá jen v domácnostech. Častokrát se zapomíná na ovzduší v autě, přitom lidé ve vozidlech tráví každý týden mnoho hodin. I v autě se nachází prach, pyly a navíc i zápach z klimatizace a výfukových plynů. Pokud chcete čistý vzduch během cestování, tak řešením jsou čističky vzduchu do aut.

Podle slov Xiaomi, byl tento produkt inspirován známou malbou Hvězdná noc od nizozemského malíře Vincenta van Gogha. V čem přesně už ale společnost nenapsala. My si tím moc jistí nejsme a tato spojitost se známým obrazem nám uniká. Design na vrchní straně může jednu část obrazu připomínat. Každopádně samotný produkt je vyroben z hliníku. Čistička má hodně velký vzduchový výkon, dokáže absorbovat 52 m3/hod. Jednoduše řečeno, v rodinném vozidle dokáže průměrně vyčistit ovzduší za 3,3 minuty.

xiaomi cisticka vzduchu do auta obsah baleni

Využívá se ventilátor se zdvojeným sklonem. Díky tomu je čistička o 15 procent výkonnější a vydává 5db méně hluku. Přímo v zařízení je vestavěný i senzor Cubic Optoelectronics, který v reálném čase kontroluje kvalitu vzduchu v autě, přesněji se zaměřuje na prach a pevné částic. Dokáže zaznamenat částice PM2.5. Tedy takové částice, co jsou menší než 2,5 μm. Čistička se tak dokáže automaticky zapne, pokud se začne zhoršovat kvalita vzduchu. Využívá se účinný filtr s označením E&HH11. K napájení se používá USB konektor. Propojit se dá čistička i s telefonem. V aplikaci můžete kontrolovat kvalitu ovzduší, statistiky, případně čističku na dálku zapnout a ovládat. Cena této čističky do auta od Xiaomi je 299 CNY. V přepočtu s DPH tak cca 1 200 Kč.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Přijde vám čistička do auta jako užitečný produkt?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)