TOPlist

Xiaomi představilo extrémně levný chytrý zámek. Můžete ho odemknout PINem i otiskem

Xiaomi chytrý zámek
  • Xiaomi v Číně představilo zámek Arkfish Smart Room Door Lock S5
  • Instalace je snadná, nechybí několik způsobů odemknutí i propojení s mobilem
  • Očekává se, že bude cenově velmi přijatelný

Společnost Xiaomi zahájila crowdfundingovou kampaň pro shromáždění finančních prostředků na jejich nejnovější doplněk do chytré domácnosti. Nový chytrý zámek Arkfish Smart Room Door Lock S5 bude možné odemknout hned pěti způsoby, je vhodný jak pro sdílené prostory, tak pro soukromé pokoje v domácnosti. Je jednoduchý, bezpečný, spolehlivý a lze jej propojit s chytrou domácností pomocí Mi Home. Navíc je za velmi přijatelnou částku, avšak zatím pouze v Číně.

Tento zámek bude velmi snadný na instalaci, pouze odšroubujete staré kování pomocí šroubováku, nasadíte nový zámek a znovu zašroubujete. Díky hliníkové slitině, ze které je vyroben, bude i velmi odolný proti odření či poškrábání a slibuje velmi dlouhou životnost. Je vhodný do provozu od – 25° do 55° a je možné jej odemknout několika možnými způsoby – číselným PINem, otiskem prstu, přes Bluetooth v aplikaci Mi Home, ale i nouzovým fyzickým klíčem. Díky aplikaci je možné jej propojit se zbytkem domácnosti, lze sledovat stav baterie, pokusy o vstup i jejich historii.

Chytrý zámek xiaomi

Při volbě PINu se hodnota zadává na dotykové ploše s možností zadávat čísla a k tomu dva druhy kódů – buď dlouhodobý nebo krátkodobý, například pro dočasné návštěvníky. Musí obsahovat 6-10 číslic a je možné nastavit i určité časy příchodů. To může být praktické pokud jste majitelem nějakého Airbnb. Čtečka uchová až 50 různých otisků, zajistí vysokou míru bezpečnosti i rychlou identifikaci. Díky polovodičové technologii čtečky otisků prstů nelze zámek odemknout neživým předmětem či atrapou.

Je napájen čtyřmi mikrotužkovými bateriemi a slibuje výdrž až 300 dní. V případě, že se zámek dostane na 10 % baterie, vás aplikace upozorní. Pokud se baterie zámku vybije úplně, je možné jej nabít pomocí zdířky USB-C. Obsahuje čip Mijia Mjsc, stejně jako u předchozích modelů – ten je vhodný na zabezpečení a šifrování veškerých obsažených dat. Je nabízen ve třech verzích, ta základní v Číně vyjde na 199 juanů, což je v přepočtu 630 Kč. Produkt zatím nebyl ohlášen ke globální distribuci ale na základě předchozích verzí můžeme očekávat, že se i tento zámek objeví na Aliexpressu či podobných webech.

Xiaomi Arkfish Smart Room Door Lock S5: First Look – Reviews Full Specifications

Xiaomi Arkfish Smart Room Door Lock S5: First Look - Reviews Full Specifications

Využíváte technologii chytrých zámků Xiaomi či jiného distributora?

Zdroj: gizmochina

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)