Nejdražší produkt Xiaomi: chytré kolo QiCycle R1. Co nabídne?

xiaomi_QiCycle_R1_ico

Čínský výrobce elektroniky Xiaomi je znám jako producent relativně kvalitních zařízení s příznivou cenovkou. Nyní přichází na trh s novinkou: chytrým jízdním kolem Xiaomi QiCycle R1, které se od dosavadních výrobků liší především tím, že cenovkou rozhodně nezapadne do kategorie velmi levných produktů. Co chytré kolo Xiaomi nabídne a za jakou cenu, to vám povíme v následujících řádcích.

Start: crowdfundingový startup

Myšlenka chytrého kola začala 22. března a dosud běží jako crowdfundingový startup na webu Xiaomi. Kampaň dosáhla vytyčeného cíle během několika hodin, nicméně v rámci objektivity je nutné podotknout, že laťka byla nastavena poměrně nízko – na padesát kusů. Dosud projevilo o nejdražší produkt společnosti zájem necelých 130 koupěchtivých, čili rozhodně nemůžeme mluvit o masové produkci.

Chytré kolo QiCycle R1 začíná jako crowdfundingový startup Chytré kolo QiCycle R1 začíná jako crowdfundingový startup

Celkem se do středečního dopoledne vybralo 2 539 873 čínských jüanů, což je v přepočtu bezmála deset milionů českých korun. Cena bicyklu je stanovena na 19 999 čínských jüanů, tedy přibližně 75 000 Kč. Do konce kampaně zbývají ještě dva týdny, takže je pravděpodobné, že konečná suma bude podstatně vyšší. Všimněte si také, že v průběhu kampaně mohou kupující své objednávky zrušit, takže celkový výsledek se může pohybovat nahoru i dolů.

Výrobce počítá, že první kousky by mohl začít distribuovat 10. května. Doprava je v ceně, kolo je dostupné ve velikosti M, tedy pro cyklisty s výškou mezi 168 až 176 centimetry.

Technické parametry Xiaomi QiCycle R1

Samotné kolo má matný černý rám vyrobený z karbonových vláken Mitsubishi T800 a je poměrně lehké – jeho hmotnost je necelých sedm kilogramů.

Z hlediska odolnosti však snese srovnání s uznávanými značkami, jako jsou Cannondale, Specialized a Giant. Z hlediska cyklistické výbavy můžeme zmínit například elektronickou přehazovačku Shimano Ultegra Di2 (ta by měla nabídnout mimořádně hladké přehazování; baterie vydrží až 40 hodin) či brzdy odolné proti vysokým teplotám.

V čem je tedy kolo Xiaomi QiCycle R1 chytré?

Nejen naše čtenáře jistě budou zajímat “chytré funkce,” které tento bicykl nabízí. Sportovce jistě potěší měření výkonu pomocí techniky srovnatelné s drahým řešením Garmin Vector, tedy “wattmetrem,” snímajícím podávaný výkon. Uživatel tedy bude mít přesný přehled o tom, jak tvrdě trénuje.

Data z tohoto a několika dalších čidel jsou synchronizována s fitness aplikací v telefonu, která poskytne řadu údajů, jako je měření rychlosti, záznam polohy či zařazený převod.

Aplikace v telefonu poskytne řadu informací Aplikace v telefonu poskytne řadu informací

Pokud tedy patříte ke skalním fandům přepravy v jedné stopě a současně geekům, vyžívajícím se v posledních technologických novinkách, pak vás patrně tento produkt od Xiaomi osloví. Ostatně i nastavená cena je vlastně docela konkurenceschopná s ohledem na to, že jde o dobře vybavené silniční kolo. Jistě bude zajímavé sledovat, kolik cyklistických nadšenců bude ochotno vložit nemalou sumu do bicyklu ještě před zahájením výroby a prvními testy.

Vypadá to, že Xiaomi se v podstatě snaží nabídnout kompletní sortiment elektroniky od chytrých televizí (včetně modelu se zakřivenou obrazovkou), přes smartphony, čističky vzduchu, čističky vody, až po inteligentní boty a jízdní kola. Za několik let by domovy technologických fandů mohly být doslova zaplaveny výrobky značky Xiaomi. To určitě není špatná vize, zejména s ohledem na kvalitu a cenu zařízení Xiaomi. Dalším připravovaným produktem této značky se má údajně stát inteligentní sporák, který by měl být představen koncem března.

Zdroje: TechInAsia, 9to5bike, GizChina, GizmoChina, MIUI.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)