Chystá Xiaomi chytré hodinky s GPS, které ohlídají vaše ratolesti?

201512211900137342

Společnost Xiaomi je známá nejen díky svým telefonům, se kterými se nejednou trefila do černého. Neméně se jí daří také v oblasti příslušenství a chytré elektroniky. Za příklad můžeme uvést třeba powerbanky, sluchátka Piston či fitness náramky Mi Band. Nově pak toto portfolio pravděpodobně rozšíří chytré hodinky určené dětem – Xiaomi Mi Rabbit Smart Watch.

Proč pravděpodobně, ptáte se? Xiaomi tyto chytré hodinky totiž ještě oficiálně nepředstavilo a k jejich odhalení došlo prostřednictvím internetového obchodu GearBest, který se specializuje na zboží z Číny. V minulosti se však stalo již několikrát, že tento e-shop zařadil do předprodeje produkt, který samotné Xiaomi představilo až o několik dní později. Na to, zda tomu tak bude i tentokrát, si však nejspíš budeme muset ještě počkat.

Xiaomi chytré hodinky pro děti

Zpět ale k samotným hodinkám. Ty nabídnou celou řadu funkcí, které zajisté nejeden starostlivý rodič ocení. Předně disponují GSM konektivitou, díky níž můžete prostřednictvím hodinek s dítětem komunikovat, lze přitom nastavit konkrétní čísla, která se na hodinky dovolají. Hodinky mají také tlačítko, pomocí kterého dítě odešle “SOS” až na 6 předvolených čísel. Veškeré nastavování hodinek v tomto případě probíhá prostřednictvím aplikace v telefonu.

201512211853077707

Přítomna je také podpora geolokačních služeb GPS a GLONASS s přesností až na 10 metrů, která vám pomůže dítě v případě potřeby vypátrat. Hodinky díky nim však zvládají také zaznamenávat trasu pohybu či vás upozornit, že vaše dítě opustilo či naopak přišlo do přednastavené “bezpečné zóny”. Přítomna je také Wi-Fi a Bluetooth konektivita. Dle informací v obchodě přitom hodinky vyzařují téměř minimum energie – SAR 0,2 W / Kg.

Pomocí displeje z LED diod a aplikace v telefonu můžete s dítětem také komunikovat, a to formou jednoduchých smajlíků a obrázků. Mezi další funkce pak patří například budík či možnost nastavit časové rozmezí, kdy se hodinky přepnou do tichého režimu.

O napájení se v tomto případě stará baterie s kapacitou 300 mAh, ta by měla stačit až na 6 dní provozu v pohotovostním režimu, při větším vytížení se však výdrž těchto hodinek zkrátí na 2 dny. Aby lépe vzdorovaly dětem, jsou hodinky vyrobeny z ABS plastu a na jejich pásek byl použit silikon. Samozřejmostí je také odolnost vůči vodě. Rozměry hodinek činí 189 x 40 x 15 mm a hmotnost se ustálila na 37 gramech.

Cena hodinek v předprodeji činí 62$, tedy přibližně 1500 Kč. Může se však velmi rychle změnit.

Vybavili byste takovýmito chytrými hodinkami Xiaomi i své malé dítě?

Zdroj: GearBest.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)