Xiaomi odhalilo nové chytré boty na běhání. Tentokrát s čipem od Intelu

Xiaomi boty na behani

Xiaomi se opět pustilo do „chytré“ obuvi, tentokrát ale ve spolupráci s Intelem. Nové boty na běhání mají trochu krkolomný název 90 Minutes Ultra Smart Sports Footwear.

Nové Xiaomi boty na běhání mají v sobě zabudovaný čip Intel Curie

Nejedná se o první Xiaomi boty. Před dvěma lety představila tato čínská společnost podobné boty. Nové boty mají v sobě jiný čip. I když je čip Intel Curie velmi malý, dokáže měřit všechny důležité informace pro běhání, a to dokonce i v reálném čase. Měří uběhnutou vzdálenost, rychlost, kalorie apod. Automatický také detekuje chůzi, běh nebo horolezectví. Čip na jedno nabití má údajně vydržet až dva měsíce.

Obuv je vyvinuta ve spolupráci s čínskou společností Runmi Technology. Podrážka boty je vyrobena z materiálu, který připomíná pěnu, díky tomu se tlumí dopad nohy na zem. Podrážka má také protiskluzovou plochu. Dále je v balení přibalena i antibakteriální vložka do bot.

Dostupné budou boty ve třech barevných provedeních, černé, modré a růžové. Také je k dispozici speciální modrá verze, která bude mít speciální antireflexní pásky. Cena těchto bot je 43 dolarů, což je v přepočtu zhruba 1 100 Kč. V Číně jdou na trh v dubnu.

Xiaomi výrobky můžete zakoupit na Beryko.cz.

Jak se vám líbí boty na běhání od Xiaomi? Myslíte, že se můžou rovnat zavedeným značkám obuvi na běhání?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)