Menu

Xiaomi představilo chytrou lednici s obřím dotykovým displejem

Xiaomi je také jednou z předních společností, které tvoří zařízení Internetu věcí (IoT). Na konci minulého roku řekl ředitel společnosti, že mají více než 85 milionů IoT zařízení, 800 chytrých produktů a více než 400 partnerů. Dá se očekávat, že nové produkty se budou ve velkém představovat. Nyní jsme se dočkali představení chytré lednice Xiaomi Yunmi 450L. Pro Xiaomi je to hodně důležitý produkt v ekosystému IoT. Proč?

Chytrá lednice Xiaomi Yunmi má obří displej i chytrého asistenta

Tato nová chytrá lednice od Xiaomi má 21 palcový dotykový IPS displej. Slouží samozřejmě k ovládání, to je ale jen malá část. Sloužit má hlavně jako centrální ovládání, ze kterého se mají ovládat všechny ostatní IoT zařízení. Takže můžete třeba aktivovat vysavač, ovládat světla, zamykat dveře atd. Záleží jen to, co vše budete mít.

chytra lednice xiaomi yunmi

Chladnička je vybavena také systémem vioBrainTM, který dokáže upravovat použití produktů na základě toho , jak je používáte. Zároveň z této lednice můžete rovnou nakupovat jídlo, které vám rovnou přijde a nechybí ani aplikace pro zábavu, například pouštění videí při vaření. Rozměry jsou 1780 x 636 x 836 mm, má dvojité dveře. Nechybí ani prvky jako je 360 stupňový duální teplotní cirkulační vzduchový systém, automatické odmrazování.

xiaomi chytra lednice yunmi

Je tu však mínus v tom, že většina chytrých prvků nebude v Česku prozatím fungovat. Produkt je určen pro Čínu a pravděpodobně i vzhledem k velikosti bude poměrně oříšek dopravit lednici do Česka. Ukazuje nám to spíše jak to za pár let bude vypadat i u nás. Cena této lednice přitom není nějak extra vysoká, lednice stojí 5999 čínských juanů, v přepočtu tak cca 20 tisíc Kč.

Jak se vám líbí tato chytrá lednice Xiaomi? Těšíte se na IoT produkty?

Zdroj: gizmochina.com

 

Komentáře

TonyKuba

TonyKuba 15

13.7.2018 9:04

Spíše než velký displej a chytré ovládání mě zaujalo vnitřní uspořádání a dvojité dveře, to se mi líbí a jistě by nebylo problémem něco takového dělat i u nás. Osobně bych levou stranu ledničky vyhradil pro mrazák a pravou pro chlazení.

Roman_janulek

roman janulek 1

13.7.2018 10:19
Myscho

myscho -3

13.7.2018 13:03

@TonyKuba: takéto chladničky sa u nás predsa bežne predávajú ako “americké” a majú aj rozdelenie na pravú a ľavú stranu – chladnička, mraznička..

Kulichoid

kulichoid 138

13.7.2018 15:52

Nejvíc se obávám, že by mi taková lednice sama hlídala míru alkoholu a od určitého momentu mě nepustila k dalšímu pivu. :-)

Radeg

radeg 36

13.7.2018 17:43

@redakce:
“dvojité dveře” a “dvoukřídlé dveře” je velký rozdíl!

KeyserSoze

Keyser Söze 0

15.8.2018 15:20

Jen chybí výrobník ledu a dávkovač vody. Zajímalo by mě jestli umí vést v patrnost potraviny které v ní jsou třeba na základě dat z aplikace pro nakupování a jestli by uměla upozorňovat na blížící se datum spotřeby. To by bylo šikovný.

Douby

Jiří Doubravský -3

28.8.2018 9:45

Pro online nákupáky typu Rohlik nebo Kosik by spolupráce třeba s Beko na vývoji takové lednice spojené výhradně s jejich službou byla možná dost zajímavý způsob jak lidi navykat na online nakupování potravin. Kdo ví, třeba už je to napadlo a kutají na tom :-) Že prozatím nebude možné přes lednici zamknut dveře by snad nemuselo nutně vadit, stejně to nedává velký smysl. Úplně by stačila schopnost evidovat co je uvnitř, a co podle týdenního rozpisu a plánu vaření chybí a je vhodné nakoupit. Kombinace s elektronickou kuchařkou, recepty, možnost ihned vložit recept do plánu a následně automaticky zrealizovat nákup položek které jsou v plánu receptů nikoliv uvnitř lednice samotné … to by byla chytrá lednice.

RSS (komentáře k článku)