Xiaomi představilo chytrou lednici s obřím dotykovým displejem

xiaomi yunmi 450 l chytra lednice iot

Xiaomi je také jednou z předních společností, které tvoří zařízení Internetu věcí (IoT). Na konci minulého roku řekl ředitel společnosti, že mají více než 85 milionů IoT zařízení, 800 chytrých produktů a více než 400 partnerů. Dá se očekávat, že nové produkty se budou ve velkém představovat. Nyní jsme se dočkali představení chytré lednice Xiaomi Yunmi 450L. Pro Xiaomi je to hodně důležitý produkt v ekosystému IoT. Proč?

Chytrá lednice Xiaomi Yunmi má obří displej i chytrého asistenta

Tato nová chytrá lednice od Xiaomi má 21 palcový dotykový IPS displej. Slouží samozřejmě k ovládání, to je ale jen malá část. Sloužit má hlavně jako centrální ovládání, ze kterého se mají ovládat všechny ostatní IoT zařízení. Takže můžete třeba aktivovat vysavač, ovládat světla, zamykat dveře atd. Záleží jen to, co vše budete mít.

chytra lednice xiaomi yunmi

Chladnička je vybavena také systémem vioBrainTM, který dokáže upravovat použití produktů na základě toho , jak je používáte. Zároveň z této lednice můžete rovnou nakupovat jídlo, které vám rovnou přijde a nechybí ani aplikace pro zábavu, například pouštění videí při vaření. Rozměry jsou 1780 x 636 x 836 mm, má dvojité dveře. Nechybí ani prvky jako je 360 stupňový duální teplotní cirkulační vzduchový systém, automatické odmrazování.

xiaomi chytra lednice yunmi

Je tu však mínus v tom, že většina chytrých prvků nebude v Česku prozatím fungovat. Produkt je určen pro Čínu a pravděpodobně i vzhledem k velikosti bude poměrně oříšek dopravit lednici do Česka. Ukazuje nám to spíše jak to za pár let bude vypadat i u nás. Cena této lednice přitom není nějak extra vysoká, lednice stojí 5999 čínských juanů, v přepočtu tak cca 20 tisíc Kč.

Jak se vám líbí tato chytrá lednice Xiaomi? Těšíte se na IoT produkty?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)