Xiaomi chystá levný telefon s 8jádrovým procesorem

xiaomi-hongmi-uvodni

Společnost Xiaomi získává zákazníky především skvělým poměrem cena/výkon u svých telefonů, což poslední modely splňovaly skvěle. Hlavním představitelem levného, ale zároveň výkonného, telefonu zůstává Xiaomi Hongmi. Ovšem vypadá to, že již brzy dostane svého nástupce. Nový přístroj se totiž objevil v čínské certifikační databázi TENAA. S cenou okolo 130 dolarů (2500 Kč v přepočtu pro představu) nabídne obrovský 5,5″ displej s HD rozlišením, osmijádrový procesor (zcela jistě čip od MediaTeku) ve dvou verzích s frekvencemi 1,4 či 1,7 GHz, 1GB RAM paměť, 13MPx fotoaparát vzadu, slot pro paměťovou kartu  a Android 4.2.2 s nadstavbou MIUI.

Nový přístroj od Xiaomi kráčí ve stopách předchozího modelu. Bude také tak úspěšný? Nový přístroj od Xiaomi kráčí ve stopách předchozího modelu. Bude také tak úspěšný?

Hlavní zbraní nového modelu od Xiaomi bude cena

Na první pohled se může zdát, že hardwarová výbava není oproti TOP modelům nikterak zázračná, ale ta cena! Pokud se společnosti Xiaomi skutečně podaří udržet podobně nízkou cenu jako u modelu Hongmi, bude to opět trhák, který se – podle našeho názoru – vyprodá dlouho dopředu. Faktem zůstává, že cena za tento model nebude v našich končinách rozhodně tak příznivá, ale stále se bude jednat o velmi atraktivní telefon, jehož hlavním lákadlem bude bezesporu skvělý systém MIUI. Ten nabídne propracované rozhraní systému Android a skvělou optimalizaci. Jedná se o Xiaomi Hongmi 2? Doufejme, že se brzy o novém přístroji dozvíme více informací.

Koupili byste si telefon značky Xiaomi, nebo raději dáváte přednost tradičním výrobcům?

zdroj: engadget.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)