TOPlist

Xiaomi představilo levné kamery s duálními objektivy! V čem tkví jejich výhoda?

xiaomi chytrá kamera c300
  • Xiaomi uvedlo duální kamery C300 a C500 s Wi-Fi 6 a šifrováním dat
  • Kamery mají duální objektivy, AI funkce a podporu pro více úložišť
  • Nabízejí noční vidění, detekci osob a panoramatický záběr

Server JD.com zařadil do své nabídky chytré duální kamery od Xiaomi, konkrétně modely C300 a C500. Kamery jsou vybavené dvoupásmovou Wi-Fi 6 a vestavěným čipem Xiaomi Home Security Chip, který chrání soukromí uživatelů šifrováním dat. Kamery také nabízejí více možností úložiště, včetně karet microSD, cloudového úložiště a zařízení NAS (Network Attached Storage). Oba modely lze snadno instalovat například na stůl nebo poličku nebo připevnit na strop pomocí nastavitelného držáku.

Obě kamery mají duální objektiv, což umožní rozšíření sledované oblasti a zlepší možnosti monitorování. Kamery jsou poháněné operačním systémem HyperOS, což zajišťuje bezproblémovou integraci do ekosystému Xiaomi. Stejně jako C300 je i C500 vybaven čipem AI architektury A35 s výpočetním výkonem 1 TOPS pro rychlejší a přesnější rozpoznávání objektů. Jsou také vybaveny vestavěným reproduktorem a mikrofonem pro obousměrné hlasové hovory.

C300: Duální objektiv pro simultánní monitorování

Model C300 je vybaven dvěma 3megapixelovými objektivy – 6mm teleobjektivem PTZ (Pan-Tilt-Zoom) a širokoúhlým objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností 2,8 mm. Tato kombinace umožňuje uživatelům sledovat dvě oblasti jejich domova současně. Nabízí 360° horizontální a 88° vertikální zorné pole. Objektiv PTZ dokáže automaticky sledovat pohyb detekovaný v pevném širokoúhlém záběru, čímž téměř eliminuje slepá místa.

 

C300 je vybaven funkcemi nočního vidění díky 12 infračerveným doplňkovým světlům o vlnové délce 940 nm. Může se také pochlubit funkcemi umělé inteligence, jako je detekce místních osob, virtuální ploty, detekce zvuku a rozpoznávání obličeje pomocí umělé inteligence, které uživatelům poskytují upozornění v reálném čase.

C500: Duální objektiv s panoramatickým zobrazením

Model C500 je vybaven odlišnou kombinací objektivů – dvěma 4megapixelovými objektivy. Jeden objektiv je pevný širokoúhlý objektiv se zorným polem 110°, zatímco druhý je PTZ teleobjektiv se zorným polem 58°. To umožňuje panoramatický 360° horizontální a 93° vertikální pohled.

sledování kamerou xiaomi sledování kamerou xiaomi

Kamera C500 se může pochlubit podobnými funkcemi umělé inteligence jako model C300, včetně detekce domácích mazlíčků, detekce dětského pláče a spolupráce dvou fotoaparátů. Když vyberete v aplikaci Mi Home určitou oblast, kamera se může automaticky otočit, aby zachytila bližší pohled. Podporuje také přehrávání na dvou obrazovkách, což uživatelům umožňuje prohlížet záznamy z obou objektivů současně.

Ceny a dostupnost

Xiaomi Smart Camera C300 i C500 jsou v současné době k dispozici ke koupi na JD.com v Číně. C300 začíná na 279 juanech (900 Kč bez DPH), zatímco C500 začíná na 329 juanech (1050 Kč bez DPH).

Zaujala vás některá chytrá kamera od Xiaomi?

Zdroj: GizmoChina

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)