Xiaomi přichází na trh s bezdrátovým mycím strojem, který se nebojí ani mokré nečistoty

Bezdrátový vysavač Xiaomi
  • Xiaomi uvádí na trh nový bezdrátový podlahový mycí stroj Mijia Wireless Floor Scrubber 2C
  • Oproti běžným vysavačům zvládne i mokré a vlhké nečistoty
  • Je vybaven sterilizačním systémem, který dokáže zneškodnit bakterie a viry bez chemických látek

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu robotických vysavačů a nyní přichází s něčím, co je trochu mimo běžnou linii – bezdrátovým podlahovým mycím strojem Mijia Wireless Floor Scrubber 2C. Na první pohled může připomínat běžný bezdrátový vysavač, ale po bližším prozkoumání odhalíte několik odlišností, jako třeba rotující válec v přední části, který zametá nečistoty.

Bezdrátový vysavač Xiaomi si poradí i s mokrými nečistotami

Zásadním rozdílem oproti klasickým bezdrátovým vysavačům je, že tento stroj zvládne i mokré a vlhké nečistoty. Takže ať už jde o rozlité mléko nebo džus, stroj si s tím poradí. V zadní části naleznete odnímatelnou nádržku na vodu s objemem 740 mililitrů, vybavenou elektrolytickým sterilizačním systémem. Ten údajně zvládne zneškodnit bakterie a viry, a to bez nutnosti přidávat chemické látky.

Voda je poté dávkována pomocí elektronického čerpadla na rotující válec, který se otáčí rychlostí 500 otáček za minutu, díky speciálnímu povrchu dokáže odstranit i zaschlé a odolné nečistoty a znečištěná voda je poté nasávána do druhé nádržky s objemem 550 mililitrů.

Čisticí válec je navržen tak, aby se na něj nenamotávaly vlasy nebo všudypřítomné chlupy domácích mazlíčků a v případě přílišného opotřebování je možné ho vyměnit. Ovládání je jednoduché, spočívá ve vypnutí/zapnutí stroje tlačítkem na rukojeti a výběru režimu. K dispozici jsou tři režimy (standardní režim, režim absorpce vody, režim sterilizace).

Bezdrátový stroj na podlahy Xiaomi Mijia Wireless Floor Scrubber 2C je zatím dostupný pouze na čínském trhu, za cenu 999 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 3 200 Kč. Globalní dostupnost zatím není potvrzena, takže zda se tento stroj objeví i na našem trhu, je zatím ve hvězdách.

Vysavač s podobnými funkcemi je už i u nás na trhu – Xiaomi Truclean W10 Pro Wet Dry Vacuum, ale tady už jde o jinou cenovou kategorii.

Koupili byste tento vysavač?

Zdroj: Gizmochina, Xiaomiyoupin

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)