Xiaomi auto je skutečností. Společnost bude prodávat upravené SUV

xiaomi auto bestune

Společnost Xiaomi je známá hlavně kvůli telefonům a jiným chytrým produktům. Za pár let ale možná budeme Xiaomi znát rovněž jako výrobce aut. První náznaky už můžeme vidět. Čínská společnost se spojila s výrobcem vozidel Bestune a společně budou prodávat značně upravené SUV plné Xiaomi vychytávek.

Xiaomi auto vyrábí méně známá čínská společnost Bestune

Hned na začátek uvedeme, že se nejedná o elektrické auto, ale na první pohled klasické SUV. Vyrábí jej čínská společnost Bestune. Xiaomi auto bude založené na modelu Bestune T77, který se představil minulý rok na veletrhu v Pekingu. Jak přesně se budou vozidla odlišovat v tuto chvíli není známé. Každopádně jedna z potvrzených věcí je to, že systém uvnitř vozidla bude mít nadstavbu MIUI a zároveň se podporuje i hlasový asistent od Xiaomi. Na další detaily si budeme muset počkat do oficiálního představení.

xiaomi bestune

Bestune T77 je SUV s výkonem 143 koní a točivým momentem 204 Nm. Motor má objem 1,2 litru. Rozměry vozidla jsou 4 525 x 1 845 x 1 615 mm a váží 1 455 Kg. Určen je hlavně pro čínský trh a nedá se očekávat, že by vozidlo dorazilo do Evropy. Zajímavá je cena tohoto vozidla, začíná totiž na částce 89 800 CNY. V přepočtu s DPH tedy cca 370 tisíc Kč. V kompletní výbavě je cena 134 000 CNY, v přepočtu s DPH cca 551 tisíc Kč. Auto bude patřit pod značku Xiaomi Redmi.

xiaomi auto bestune představení

I kvůli tomu se ozývá ze zahraničí, že Xiaomi neplánuje velké rozšíření na trh s automobily, ale jedná se pouze o marketingový tah, aby společnost upozornila na nové produkty v řadě Redmi. Uvidíme tedy, jak to bude.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na Xiaomi auto, bude mít podle vás úspěch?

Zdroj: androidpit.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)