Xiaomi představilo levný zámek na kolo se čtečkou otisků prstů

xiaomi areox chytry zamek na kolo

Xiaomi AreoX Smart Fingerprint U-Lock je nový netradiční zámek od čínské společnosti. Odemykání tohoto zámku totiž neprobíhá přes klíček ani přes zadávání kódu. Místo toho se využívá technologie, kterou velmi dobře známe z telefonů – čtečka otisků prstů. Pojďme si nový produkt představit.

Xiaomi AreoX je zámek na kolo, který odemykáte otiskem prstu

Už v minulosti Xiaomi představilo několik různých jednoduchých produktů, které obohatilo o chytré funkce. Xiaomi AreoX je jeden z takových produktů. Pokud vás omrzel klasický zámek na kolo, tak AreoX by mohl být přesně pro vás. Tento zámek je vyroben z nerezové oceli a zároveň je vyztužen, aby se tak například nemohl dát jednoduše rozřezat pilkou.

xiaomi areox vodeodolnost ip65

K dispozici bude ve dvou velikostech. Samotné tělo splňuje certifikaci IP65, takže elektronice uvnitř by neměl vadit prach anebo déšť. Hlavní rozdíl, oproti kterému se liší, je biometrická identifikace pomocí otisku prstu. Samotné rozeznání a odemknutí prstu je velmi rychlé, podle vyjádření Xiaomi trvá 0,55 sekundy.

Snímač otisků prstů je napájen baterií, která vydrží až 12 měsíců na jedno nabití. Samotné nabíjení probíhá přes USB-C. Upozornění o nízké baterii se začne zobrazovat, jakmile klesne baterie pod 15 procent. Xiaomi dodává v balení i klasické klíče, kdyby náhodou došla baterie anebo by případný zloděj poškodil zámek natolik, že by čtečka prstů nefungovala.

Co rozhodně potěší, je cena za tento zámek. Menší verze s rozměry 224.8 x 130x 32.2 mm stojí 199 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 800 Kč. Větší verze zámku s rozměry 300 x130 x 32.2 mm stojí 219 CNY, v přepočtu s DPH cca 900 Kč. Do prodeje se dostane nejprve v Číně. A to na konci května 2019.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí zámek Xiaomi AreoX?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)