TOPlist

Nové hodinky Xiaomi Amazfit GTS připomínají Apple Watch. Zaplatíte za ně ale mnohem méně

xiaomi amazfit gts

Xiaomi společnost s Huami představilo hned několik chytrých hodinek. Nyní se podíváme na Amazfit GTS, které jsou v podstatě následovníkem oblíbených Amazfit Bip. Nyní ale mnohem více připomínají konkurenci od Applu. Z jakého důvodu?

Xiaomi Amazfit GTS se můžou chlubit skvělým displejem

Původní Amazfit Bip používají transreflexní displej, který má sice skvělou čitelnost na slunci, ale je to vykoupeno špatnými barvami a obecně kvalitou zobrazení. Novinka Amazfit GTS už transreflexní displej nepoužívá.

Místo toho Xiaomi nasadilo prvotřídní AMOLED displej s vysokým rozlišením 348 x 442 pixelů. Výsledná jemnost displeje je tak 341 ppi, což je ještě více, než má Apple u Watch Series 4. Samotný displej chrání tvrzené sklo Gorilla Glass 3. Přímo v systému hodinek bude k dispozici 40 různých témat a později by se celkový počet grafických témat měl dostat nad hodnotu 100.

xiaomi amazfit gts barvy

Tělo hodinek je vyrobeno z oceli, samotný pásek je silikonový, nicméně můžete si jej podle libosti vyměnit. Pokud jde o funkce, tak hodinky dokážou měřit celkem 12 hlavních sportů, nechybí GPS nebo Glonass. Samozřejmostí je senzor srdečního tepu. Propojení s telefonem probíhá pomocí Bluetooth 5.0. Hodinky mají NFC, využívat se ale bude pouze k placení MHD v Číně.

amazfit gts

Baterie má kapacitu 220 mAh a podle výrobce vydrží hodinky na jedno nabití až 14 dní.  Nechybí ani voděodolnost, včetně možnosti měřit plavání. V Číně jdou do prodeje již na konci srpna za cenu 899 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 3 500 Kč.

Jak se vám líbí Xiaomi Amazfit GTS?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)