Xiaomi a POCO telefony mají problém: displej se nezhasíná i zhasíná. Jak je to s řešením?

Xiaomi a POCO telefony zhasínání displeje proximity senzor dotazník

Není na světě snad jediného výrobce, který by u svých telefonů nemusel řešit nějaké technické obtíže. Tentokrát mají problém Xiaomi a POCO, displeje celé řady jejich smartphonů totiž zhasínají když nemají a naopak. Jak to vypadá s řešením?

Xiaomi a POCO telefony mají problém

Celá nepříjemná záležitost se táhne již pěknou řádků týdnů a je pro majitele zařízení Xiaomi a POCO značně nepříjemná. Za vše přitom může proximity senzor, neboli senzor přiblížení. Díky němu nám totiž obrazovka zhasne, když při telefonování dáme senzor k uchu. Nehrozí tak žádné nechtěné dotyky.

Bohužel u smartphonů Xiaomi a POCO senzor nefunguje správně. Uživatelé zmiňují například zhasínání displeje při hovorech přes WhatsApp nebo poslouchání audio poznámek. Naopak při klasickém telefonování displej nezhasíná vůbec nebo jen občas.

Xiaomi Mi 11X | Proximity Sensor Issue & Possible Workaround Fix | Poco F3

Xiaomi Mi 11X | Proximity Sensor Issue & Possible Workaround Fix |  Poco F3

Zdá se, že se obtíže týkají zejména novějších zařízení, jako jsou Redmi Note 10, POCO F3 nebo POCO X3 Pro. Společnost Xiaomi proto přišla s krátkým dotazníkem pro majitele těchto zařízení:

  • Xiaomi Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite
  • Xioami Mi 10i
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite
  • Xioami Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro/Pro Max

V tomto formuláři společnost například zjišťuje, při kterých příležitostech se uživatel s problém setkává, zda používá ochranný kryt nebo jaký model vlastní. Pokud odkaz rozkliknete na počítači, můžete začít odpovídat po naskenování QR kódu přímo na telefonu.

QR & Barcode Reader
QR & Barcode Reader

Není prozatím jasné, jak dlouho bude Xiaomi potřebovat na vyhodnocení problému. Jakmile se však dočkáme oficiálního vyjádření, ihned vás budeme informovat. Na internetu se objevilo několik řešení, ty se však zdají být neúčinná.

Setkali jste se s tímto problémem?

Zdroj: Piunikaweb

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)