Xiaomi a 8K video? Možná již příští rok

xiaomi 8k video

To, že umí dnešní chytré telefony natáčet video ve 4K rozlišení není žádnou novinkou. Vždyť se některé z nich dají sehnat i pod 7 tisíc korun. Nedávno představený futuristický telefon Xiaomi Mi Mix Alpha boří hranice a dokáže natáčet až 6K video s 30 FPS. Vypadá to však, že půjde čínský gigant ještě dál.

Xiaomi údajně pracuje na telefonu, který bude umět natáčet 8K video při 30 snímcích za sekundu. Jistí programátoři odhalili kód, který se nachází v aplikaci fotoaparát v nejnovějším grafickém rozhraní MIUI 11 a zmiňuje se právě o takovém čipu. Konkrétně by se tak jednalo o rozlišení 7 680 × 4 320 pixelů. Dosud jediným telefonem, který dokáže natáčet 8K video je Nubia Red Magic 3, ovšem pouze při 15 FPS, což není kdovíjaká oku lahodící plynulost.

8k video

Dosud jedinými procesory, které 8K video zvládnou jsou Exynos 9820 a Exynos 9825 z dílen Samsungu. Že by ale Xioami nasadilo procesor od jednoho ze svých rivalů je velmi nepravděpodobné a tak se bude muset čekat na nástupce Snapdragonu 855 Plus od Qualcommu. Telefon by se na trhu mohl objevit už příští rok a následovat jej mají také telefony od Samsungu či Huawei.

Co říkáte na 8K video v telefonech?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)