TOPlist

Brzy i v Česku? Xiaomi globálně uvádí brutálně rychlou bezdrátovou nabíječku

Xiaomi 80W Adaptive Wireless Charging Stand (3)
  • Xiaomi 14 Ultra podporuje až 80W bezdrátové nabíjení
  • Ideální je k němu nová rychlonabíječka ve tvaru stojánku
  • Má chladicí systém, LED indikátor a pěkný design

Xiaomi neustále rozšiřuje své portfolio produktů a nyní na svém globálním webu představilo bezdrátovou rychlonabíječku Xiaomi 80W Adaptive Wireless Charging Stand. S povedeným designem, vysokým výkonem dobíjení a elegantní bílou barvou může jít o ideální doplněk k vlajkovému chytrému telefonu.

Nová nabíječka by vás měla zajímat zejména v případě, že jste si předobjednali Xiaomi 14 Ultra. Nejenže je tento ambiciózní fotomobil možné nabíjet 90W výkonem pomocí kabelu, ale také 80 W bezdrátově, což se hned tak nevidí. Abyste ale mohli využít plného potenciálu bezdrátového nabíjení, budete k tomu potřebovat adekvátní příslušenství – nabíječku – kterou vám výrobce na stříbrném podnose bohužel sám od sebe nenaservíruje.

Xiaomi 80W Adaptive Wireless Charging Stand bezdrátová nabíječka

Xiaomi 80W Adaptive Wireless Charging Stand, jak už název napovídá, má tvar stojánku, což je ideální v případě, že chcete i při nabíjení telefonu sledovat, co se děje na jeho displeji. Ergonomický design pracuje i s užitečnými prvky v podobě LED indikátoru stavu nabíjení nebo vestavěného větráčku v kombinaci s ventilačním otvorem. Od chladicího systému výrobce slibuje spolehlivý, ale přesto tichý odvod tepla.

Nabíječka poskytuje 80W výkon díky proprietární technologii HyperCharge a výrobce slibuje, že Xiaomi 14 Ultra s ní dokážete z nuly na sto dobít za 46 minut, což je s jeho 5 000mAh baterií vcelku slušné. Podporováno je ale samozřejmě daleko více modelů, a to nejen od Xiaomi. Novou nabíječku si užijí i majitelé Samsung telefonů nebo iPhonů, a ostatně úplně všichni, jejichž zařízení podporuje standard Qi.

Nabíječka se zatím na tuzemském trhu neprodává, ale někteří prodejci ji nabízí jako bonus za recenzi zmíněného Xiaomi 14 Ultra. Podle samotného Xiaomi má hodnotu 2 499 Kč, každopádně za kolik se bude prodávat posléze, není jasné.

xiaomi 14_ultra nabijecka bonus

Nabíjíte telefon bezdrátově, anebo kabelem?

Zdroj: Xiaomi

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)