Xiaomi 70Mai 2 je cenově dostupná kamera do auta s mnoha vylepšeními

kamera do auta xiaomi 70mai 2

Xiaomi nabízí hned několik řad kamer do vozidel. Ta poslední spadá pod značku 70Mai a nabízí mnoho vylepšení oproti předchůdci. Pojďme si Xiaomi 70Mai 2 představit blíže.

Kamera do auta Xiaomi 70Mai 2 nabídne nahrávání až v 1600P

Novinka používá OmniVIsion čip, který není tak energeticky náročný, hlavně ale dokáže natáčet videa až v rozlišení 2560 x 1600 px. Světelnost kamery je F/1.8 a potěší i úhel záběru 140 stupňů. Zajímavé je na tom to, že kameru pohání čipset Hi3556V200 od společnosti HiSilion, která patří Huawei a jejich výrobky známe hlavně díky Kirinu.

Podle vyjádření Xiaomi tento čipset lépe zvládá zpracovávat videa z jízd a má rychlejší kompresi dat. Uvnitř kamery jsou zabudované senzory. Kamera automaticky rozpozná nehodu a výsledný záznam uloží samostatně. Automaticky se rovněž vypne, když je auto zaparkované, opět ale platí, pokud rozpozná pohyb způsobený například nárazem, tak se ihned nahrává a ukládá záznam.

Prohlížení a spravování videí probíhá pomocí aplikace v mobilním telefonu. Propojení probíhá přes Wi-Fi síť, kterou kamera vytvoří. Nejlepší ale na této kameře je cena, v Číně se začíná prodávat za částku 299 CNY, v přepočtu s DPH cca 1 200 Kč.

Jakou kameru do auta používáte?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)