TOPlist

Nový pletený kabel od Xiaomi vypadá skvěle! Data přenese okamžitě a telefon dobije za 13 minut

kabel xiaomi
  • Xiaomi uvedlo USB4 kabel s podporou velmi rychlého nabíjení
  • Kromě 240 W nabíjecího výkonu zvládne 40 Gbit/s
  • Kabel vyjde na pár stovek, ale u nás ho zatím nekoupíte

Xiaomi je na špici co se rychlosti nabíjení telefonů týče. Aby vše fungovalo, jak má, potřebujete kromě telefonu a nabíječky také kabel, který přenese potřebnou energii. Xiaomi právě nyní uvedlo nový kabel, který právě tohle zvládne.

Kabel nese honosný název Xiaomi 6A USB4 Braided High Speed Data Cable a dá se říct, že říká vše. Délka kabelu je 1 metr, je opletený a je na obou koncích osazen konektorem USB-C.

Proč je tento kabel zajímavý

Ačkoliv výrobce zdůrazňuje jako přednost například i délku právě 100 cm, protože je prý tak akorát, mnohem zajímavější je konstrukce. Opletený kabel nezadrhává, když ho potřebujete někam protáhnout a celkově lépe chrání vodiče.

 

Xiaomi 6A USB4 Braided High Speed Data Cable

Kabel se dále chlubí schopností přenosu opravdu neuvěřitelného výkonu, zvládne až 240 W a 6 A. Pro zajímavost, 10 takových kabelů zapojených paralelně a můžete s tím svařovat plechy. Kromě energie je přeborníkem i v datovém přenosu, podporuje totiž USB4 a přenosovou rychlost 40 Gbit/s. To stačí k přenosu obrazu v 8K a 60 Hz.

kabel xiaomi 8K

Xiaomi kabel uvedlo do prodeje v Číně za cenu asi 320 Kč (99 ¥). Jedná se o zaváděcí cenu, běžná cena bude asi 410 Kč. Kabel je možné zakoupit pouze v Číně, dostupnost v Evropě je otázkou. Nevidíme ale důvod, proč by se sem nemohl podívat.

Parametr Hodnota
Název Xiaomi 6A USB4 opletený vysokorychlostní datový kabel 1m (USB-C na USB-C)
Přenosová rychlost 40 Gbps
Video 8K 60Hz
Maximální nabíjecí výkon 240 W
Jmenovitý proud 6 A
Hlavní materiál TPE+PET opletení
Délka 1m
Barva černá a šedá

Využijete kabel s podporou 240 W nebo 40 Gbit/s?

Zdroj: Mi.com

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)