Všechny budoucí Xiaomi telefony nad 6 500 korun budou podporovat 5G

xiaomi 5g telefony 2020

Již dříve se nechal generální ředitel společnosti Xiaomi, Lei Jun slyšet, že společnost plánuje uvést v roce 2020 nejméně 10 telefonů s 5G konektivitou. Dnes nejen, že tuto zprávu potvrdil ale také dále sdělil, že budou 5G podporovat všechny telefony nad 2 000 jüanů, což je v přepočtu asi 255 EUR (přibližně 6 500 korun).

Tuto informaci řekl Lei Jun na každoroční konferenci Global Media Partner Conference společnosti China Mobile. Během této akce bylo také řečeno, že by se během roku mělo rapidně navýšit procento uživatelů používající 5G. Síť nové generace se má taktéž rozrůst až do 100 nových průmyslových odvětví.

V současné době má Xiaomi poměrně skromné portfolio 5G telefonů. Můžeme si vybrat ze staršího Mi Mix 3 5G, Mi 9 Pro 5G a Mi Mix Alpha, což je však spíše prototyp, stojí nehorázné peníze a navíc bylo údajně vytvořeno zatím pouze 500 kusů. První telefony má Xiaomi odhalit na únorové MWC 2020.

Co říkáte na to, že Xiaomi implementuje 5G i do levnějších mobilů?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)