TOPlist

Lednička snů? Xiaomi 508L má chytré funkce a extra nízkou cenu

Xiaomi 508L Cross-door Refrigerator
  • Xiaomi se pochlubilo s novou chytrou ledničkou 508L Cross-door Refrigerator
  • Vychází na pouhých 3 999 juanů (asi 13 100 korun bez daně)
  • Vyčnívá chytrými funkcemi, nechybí podpora HyperOS Connect

Společnost Xiaomi se chystá zítra (17. dubna) uvést na trh novou chladničku pod názvem 508L Cross-door Refrigerator. Nyní o ní sdílela snad všechny podstatné informace včetně ceny, nezodpovězeno tedy zůstává jen datum předobjednávek. Bavíme se o produktu, který bude s nejvyšší pravděpodobností dostupný jen v Číně, což je škoda. Lednička totiž rozhodně má co nabídnout a i kdyby se za vyšší cenu prodávala u nás, pořádně by zatopila zavedeným značkám. V Číně si za ní výrobce žádá 3 999 juanů, což je asi 13 100 korun bez daně.

Chladnička Mijia 508L se pyšní minimalistickým designem s hloubkou pouhých 60 cm, čímž zabírá minimální prostor (konkrétně 0,516 m²) a neztratí se tak v žádné moderní kuchyni. Pravoúhlé otevírání dveří v úhlu 90 stupňů a spodní konstrukce rozptylu tepla zajišťují nejen praktické použití, ale i pěkný vzhled.

xiaomi lednice

Chladnička nabízí celkem 479 litrů, z nichž 299 litrů připadá na chladící část a 180 litrů na mrazák. Pro uskladnění specifických potravin slouží zvlhčovací šuplík a dokonce nechybí ani prostor pro dětské potraviny. Antibakteriální modul s ionty stříbra s 99,99% účinností udržuje potraviny čerstvé a bez zápachu, jak se píše v oficiálních tiskových materiálech.

xiaomi mijia lednice

Vzduchový chladicí systém Xiaomi 360° má zajistit rychlé a rovnoměrné chlazení v celé chladničce a zabraňuje tvorbě námrazy. Kompresor s proměnlivou frekvencí v kombinaci s teplotními sondami spolupracuje na udržení stálé a přesné teploty. Díky skvělé energetické účinnosti  spotřebuje chladnička méně než 1 kWh energie za den, což je celkem fajn hodnota.

Chladnička Xiaomi Mijia 508L je vybavena rovněž chytrými funkcemi. Kromě ovládání přes aplikaci Mijia ji lze ovládat také prostřednictvím Xiaomi HyperOS Connect či hlasovými příkazy. Čínská firma ji vybavila rovněž podporou OTA (over-the-air) aktualizací, takže se může časem zdokonalovat.

Koupili byste si ledničku od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)