Nová Xiaomi 20000mAh 22,5W powerbanka nabíjí třemi USB naráz

Xiaomi powerbanka 20000mah 22,5w

Společnost Xiaomi v Číně představila novou powerbanku s kapacitou 20 000 mAh. Zajímavá není primárně díky “velikosti”, ale oproti staršímu modelu hlavně kombinací dvou USB-A a jednoho USB-C konektoru, skrze které je možné nabíjet hned tři zařízení současně. Výkon pro jednotlivé porty se přitom zvedl na nadstandardních 22,5 W. USB-C konektor je určen také pro nabíjení powerbanky a ta umí přijímat energii stejným výkonem.

Kromě nabíjení několika zařízení současně disponuje nová Xiaomi powerbanka také speciálním nabíjecím režimem s nízkým proudem. Ten umožňuje do dvou hodin nabíjet zařízení, která nevyžadují vysoký nabíjecí výkon. Například hodinky, náramky nebo sluchátka. S doporučeným (ale v balení chybějícím) 33W GaN adaptérem od Xiaomi je nabití powerbanky otázka cca sedmi hodin.

Xiaomi už tuto novinku prodává na svém čínském webu, přičemž cena je 149 yuanů (v běžném přepočtu cca 530 Kč). Dá se očekávat, že by powerbanka mohla časem vyrazit i mimo domovský trh do světa.

Jakou nejvýkonnější powerbanku jste kdy používali?

Zdroj: miuipolska

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)