Stabilní MIUI 15 s Androidem 14 se testuje na několika mobilech. Nadstavba bude rychlejší, hezčí a bezpečnější

xiaomi 13
  • Xiaomi začíná testovat stabilní MIUI 15 na telefonech řady Xiaomi 13
  • V této fázi se ladí uživatelské prostředí a optimalizuje výkon 
  • V dohledné době bychom se mohli dočkat oficiálního uvedení 

Web Xiaomiui přinesl informaci o stabilním testování nadstavby MIUI 15 na telefonech řady Xiaomi 13. Tato novinka přichází krátce poté, co byl pozastaven vývoj MIUI 14 pro některé modely, včetně právě řady Xiaomi 13. Vývoj je tedy očividně v pokročilé fázi.

Aktuální firmware nese označení MIUI-V15.0.0.1.UMCCNXM a zaměřuje se na zlepšení uživatelského prostředí, opravu možných problémů a optimalizaci celkového výkonu zařízení. Stabilní aktualizace je nyní testována také na modelech Xiaomi 13 Ultra a Redmi K60 Pro, s čísly sestavení MIUI-V15.0.0.1.UMACNXM a MIUI-V15.0.0.1.UMKCNXM.

xiaomi-13-vs-xiaomi-13-pro-vedle-sebe

MIUI 15 bude založeno na Androidu 14 a nabídne řadu zlepšení a nových funkcí. Čínský gigant se má zaměřit na rychlost a výkon, už tak rychlé MIUI bude tedy ještě rychlejší, hovoří se především o svižnějším načítání aplikací a plynulejších animacích. Společně s Androidem 14 dorazí také spousta nových bezpečnostních prvků a v neposlední řadě se můžeme těšit také na částečný redesign uživatelského prostředí, který by si MIUI jistě zasloužilo. Osobně bych ocenil implementaci funkce Dynamic Color a dalších prvků z Material You, které jsou součástí jiných nadstaveb.

Jaké další funkce byste ocenili v MIUI 15?

Zdroj: gizmochina.com, xiaomiui.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)