Rozebrání Xiaomi 12S Ultra prozradilo jednu podstatnou informaci

xiaomi 12s ultra

Xiaomi 12S Ultra patřil (dříve pod názvem Xiaomi 12 Ultra) k velice očekávaným mobilům letošního roku. Snad každý byl zvědavý na to, co nám přinese čínská firma ve spolupráci s německou Leicou a výsledek byl velice působivý. Telefon s parádním displejem, špičkovým výkonem, prémiovým zpracováním a také skvělými fotoaparáty zaujal nejednoho recenzenta.

Nyní se pustil do rozebrání vlajkové lodi Zack z YouTube kanálu JerryRigEverything a zjistil několik zajímavých detailů. Zaměřil se pochopitelně na fotoaparáty, respektive na velikost senzoru. Čínská firma totiž tvrdí, že používá obří 1palcový snímač s rozlišením 50,3 Mpx. Zack však zjistil, že je senzor ve skutečnosti mnohem menší. Web GSMArena vysvětluje, že výraz 1palcový senzor je pouze označení pro “1 inch type”, nikoliv pro fakt, že jde o takto velký senzor.

Its a bit smaller than we expected… – Xiaomi 12s Ultra Camera Sensor Teardown!

Its a bit smaller than we expected... - Xiaomi 12s Ultra Camera Sensor Teardown!

To ale nemění nic na faktu, že novinka fotí skvěle. Nedávno jej porovnával YouTuber Mrwhosetheboss se Samsungem Galaxy S22 Ultra a dle jeho slov fotil čínský mobil dokonce ještě o něco lépe.

Xiaomi 12S Ultra Review – The End of Samsung?

Xiaomi 12S Ultra Review - The End of Samsung?

Koupili byste si raději S22 Ultra nebo Xiaomi 12S Ultra?

Zdroj: JerryRigEverything

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)