DxOMark: Xiaomi 12S Ultra fotí líp než iPhony. Nejlíp ale ne

Xiaomi 12S Ultra DxOMark foto test

Během každého kalendářního roku se vždy čeká na pár fotomobilů, které mohou zatřást špicí hodnotícího žebříčku na serveru DxOMark. Mezi tyto přístroje opakovaně patří Ultra varianta z vlajkové série od Xiaomi, kterou letos představuje nedávno globálně vydaný model Xiaomi 12S Ultra. I tento mobil už své skóre za focení a natáčení pár hodin zná. Výsledkem je celkové páté místo, což sice stačí například na všechny iPhony, ale ne třeba na loňské Xiaomi 11 Ultra.

Xiaomi 12S Ultra DxOMark foto test žebříček

Součet 138 bodů si telefon vysloužil za 144 bodů z focení, 96 bodů v kategorii zoom a 113 bodů za natáčení videí. Skóre jej v žebříčku řadí mezi šestý Apple iPhone 13 Pro a čtvrtý Huawei Mate 40 Pro+. Zmíněné Xiaomi 11 Ultra je ještě o stupínek výše.

Mobil Xiaomi 12S Ultra dostal od testerů z DxOMark pochvalu například za dobrou expozici při krajinném, městském či portrétním focení, široký dynamický rozsah, autofokus, kvalitní fotky po použití teleobjektivu nebo vykreslení barev nově zajišťované řešením od firmy Leica. Zvlášť v oblasti eliminace artefaktů pak nová vlajka od Xiaomi nasbírala historicky nejvíce bodů a v této kategorii drží rekord.

Xiaomi 12S Ultra DxOMark foto test výsledky

Mezi negativa údajně patří nestabilita expozice a vykreslování HDR v různých scénách, pomalá závěrka v podmínkách HDR nebo při slabém osvětlení, nestabilita ostření a expozice při použití teleobjektivu, šum ve vysoce kontrastních scénách nebo chybějící věrný náhled při HDR focení.

Jak si v DxOMark žebříčku vede váš mobil?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)