TOPlist

I s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo: Xiaomi chystá kompaktní 120W nabíječku!

xiaomi 120w nabijecka ilustrace
  • Smartphony neustále přichází s rychlejším a rychlejším nabíjením
  • Hodnoty přesahující 100W hranici se stávají normálními i pro střední třídu
  • Xiaomi chystá malou nabíječku s pořádně vysokým výkonem dobíjení

Baterie chytrých telefonů lze postupně dobíjet vyšším a vyšším výkonem. Již dávno přitom neplatí, že 100W či rychlejší nabíjení přísluší pouze těm nejdražším vlajkovým telefonům – podívejte se třeba na novou Motorolu Edge 50 Pro, která spadá do střední třídy, a přesto se chlubí podporou pro úchvatných 125 W.

Vývojem si prochází i samotné nabíječky. Jednotlivým výrobcům se postupem let podařilo zmenšit velikost i u naprostých bestií, které poskytují nadstandardně vysoký výkon. Hodí se to zejména při cestování, kdy jsme obvykle rádi za každé ušetřené místo v našem zavazadle. Majitele mobilů s výkonem nabíjením přesahujícím 100W hranici by mohl potěšit připravovaný adaptér od Xiaomi.

Xiaomi nabíječka 120W

Novinka od čínského technologického kolosu se na trh ještě oficiálně nedostala, avšak její snímek byl zveřejněn na čínské sociální platformě Weibo (upozornil na to web Gizmochina). Nabíječka se 120W výkonem a technologií GaN (Gallium Nitride) využije design ve tvaru válce a rozměrově by na tom mohla být klidně i lépe než mnohé adaptéry přibalené ke smartphonům. Relativně velkou nabíječku s pouze 90W výkonem nalezneme třeba v krabičce vlajky Xiaomi 14 Ultra, viz unboxing video níže.

Jak rychle se nabíjí váš telefon?

Zdroje: Weibo, Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)