Xiaomi 12 Ultra bude bestie. Zároveň máme ale špatnou zprávu

xiaomi 12

Xiaomi 12 Ultra je jistě jedním z nejočekávanějších telefonů letošního roku. Poté, co se nám na konci prosince odhalila řada Xiaomi 12, která však zahrnovala pouze základní a Pro model fanoušci netrpělivě vyhlížejí tu hlavní vlajkovou loď. Ta ale podle nejnovějších informací jen tak nepřijde. Na oficiální odhalení má totiž dojít až ve třetím čtvrtletí letošního roku, což může být v červenci, srpnu nebo září.

Xiaomi 12 Ultra má dostat Snapdragon 8 Gen1+

Leaker Digital Chat Station na čínské sociální síti zveřejnil příspěvek, který říká že se telefon interně označuje jako Xiaomi L2S a pod kapotou mu má tikat čipset Qualcomm SM8475. Ten ale nebyl dosud představen a má se jednat o nástupce čipu Qualcomm SM8450, který všichni známe jako Qualcomm Snapdragon 8 Gen1. Rovněž zřejmě nikoho nepřekvapí, že se bude čipset oficiálně nazývat Qualcomm Snapdragon 8 Gen1+ a má být vyráběn pomocí 4nm procesu v továrnách TSMC.

snapdragon 8 gen1

Proč se tak firma rozhodla? Aktuální Snapdragon 8 Gen1 je stejně jako Snapdragon 888 vyráběn v továrnách Samsungu, přičemž oba dva čipsety vykazují problémy s přehříváním a rychlým vybíjením baterie. Předchozí Snapdragony jako 865 či 855 podobnými problémy netrpěly. Samsung se tedy neosvědčil a tak se Qualcomm vrací k TSMC.

Jak se těšíte na Xiaomi 12 Ultra?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)