Na globální trh se chystá i vylepšená verze Xiaomi 12. Co jsme zjistili?

xiaomi 12 pro globální trh

Společnost Xiaomi se v posledních týdnech zaměřovala hlavně na globální představení řady Redmi Note 11, ovšem za několik týdnů by ji měla následovat také vlajková řada Xiaomi 12, která byla v Číně představena na konci prosince. Podle několika úniků se s jistotou dočkáme základního Xiaomi 12 a dle nejnovějších informací by neměla chybět ani Pro varianta.

Xiaomi 12 Pro v Geekbench

Xiaomi 12 Pro bylo totiž certifikováno na FCC, což je vždy pozitivní zpráva. Zpravidla k ní totiž dochází několik dní či týdnů před oficiálním představením. Certifikační úřad odhaluje, že bude telefon podporovat několik kmitočtových pásem 5G ( n5, n7, n38, n51, n66, n77 a n78). Samozřejmostí bude také Wi-Fi 6E či NFC. Díky benchmarku Geekbench víme, že pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 v kombinaci s 12 GB RAM (k dispozici však bude i levnější 8 GB verze) a systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13.

Xiaomi 12 Pro v Geekbench

Můžeme si ale všimnout nižšího skóre, takže bude muset čínská firma ještě zapracovat na optimalizaci softwaru. Na globální trh se tedy podívá jak Xiaomi 12, tak i Xiaomi 12 Pro. Model Xiaomi 12X, který může zaujmout nižší cenou si jistě spousta fanoušků přeje, ale globální dostupnost ještě nebyla potvrzena.

Jak se těšíte na globální představení Xiaomi 12?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)