Jaké foto umí Xiaomi 12 Pro? Známe výsledek testu u DxOMark

Xiaomi 12 Pro DxOMark foto test

Na evropských trzích zatím oficiálně k sehnání není, nicméně například v domovské Číně se už prodává a má za sebou tedy už i několik zajímavých testů. Řeč je o zatím nejvybavenějším telefonu z letošní dvanácté vlajkové řady Xiaomi, modelu Xiaomi 12 Pro. Ještě před evropským uvedením se objevil výsledek foto testu na známém serveru DxOMark. Jak si telefon vedl, kterým konkurentům se vyrovnal a jaké jsou jeho silné a slabé stránky při focení a natáčení?

Xiaomi 12 Pro DxOMark foto test výsledek

Čínská novinka od redakce obdržela celkově 131 bodů, což jí zajišťuje dělené čtrnácté místo. Mimo jiné i s nedávno hodnoceným konkurentem Samsung Galaxy S22 Ultra (Exynos). Výše postavené telefony značky Xiaomi jsou pouze Ultra varianty z jedenácté a desáté řady, takže to vypadá, že letošní model Pro a sázka na dvojitý 50MPx fotoaparát vyšla dobře.

Xiaomi 12 Pro DxOMark foto test žebříček

Server DxOMark na telefonu pochválil například obecné množství detailů a málo šumu u fotek i videí, vyladěný autofokus, skvělý noční režim, efektivní stabilizaci při natáčení nebo schopnosti ultraširokého objektivu. Mezi negativa patří duchy a problémy s odstíny při focení vysoce kontrastních scén, občasná nestabilita expozice, rozdílnost mezi náhledem a výsledkem u bokeh focení nebo vyvážení bílé u videa.

Co říkáte na výsledek foto testu Xiaomi 12 Pro u DxOMark?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)