Tohle nikdo nečekal: Xiaomi 12 Mini se prý představí na začátku roku. Známe specifikace

xiaomi 12 mini

Obecně se očekává, že společnost Xiaomi vydá na začátku roku 2022 novou řadu Xiaomi 12, která by však mohla přinést nečekaného zástupce. Dle posledních informací totiž čínský gigant pracuje na modelu Xiaomi 12 Mini, což je telefon který se až dosud dařilo držet pod pokličkou. Co o něm tedy víme?

Xiaomi 12 Mini má přijít na začátku roku 2022

Pokud čekáte konkurenta pro iPhone 12/13 Mini, musíme vás zklamat. Zatímco jablečný mobil disponuje 5,4″ displejem, Xiaomi 12 Mini má dostat 6,3″ panel. A to se v žádném případě nedá považovat za kompaktní telefon, ačkoliv půjde o nejmenší prémiový mobil od Xiaomi. Jeden z leakerů, Bald Panda potvrzuje, že je tento model skutečně v plánu a interně se označuje jako “L3”. Pod kapotou má tikat čipset Qualcomm Snapdragon 870, což sice není nejvýkonnější Android čipset, avšak výkonu má stále více než dost.

xiaomi 12 mini

Další z leakerů tvrdí, že telefon dostane Full HD+ rozlišení namísto QHD+, které dostanou ostatní modely. Potvrdil, že tento model není chytaným Xiaomi 12 Youth Edition a jde o dva různé telefony.

Šli byste do Xiaomi 12 Mini?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)