Chystané Xiaomi 12 Lite dostane skvělý displej, výkonný Snapdragon a povědomý design. Jak se těšíte?

xiaomi 12 lite

Není to tak dlouho, co Xiaomi představilo telefon 11 Lite 5G NE, který za svou cenu nabízí solidní displej, zpracování i výkon. Na začátku prosince jsme vás však informovali o tom, že čínská firma chystá kromě telefonů Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 Ultra také levnější model Xiaomi 12 Lite. A právě o něm se budeme bavit následujících odstavcích.

Xiaomi 12 Lite dostane skvělý displej i dostatečný výkon

Telefon by měl být k dispozici také na globálním trhu, což je pro nás důležitá informace. Má se interně označovat jako Taoyao a specifikacemi i designem má připomínat Xiaomi CIVI, které se představilo v září, ovšem pouze v Číně. Telefon by měl 6,55″ zakřiveným OLED panelem s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí. Nemá chybět ani čtečka otisků prstů v displeji, přičemž pod kapotou má tikat čipset Qualcomm Snapdragon 778G+, nebo ještě výkonnější a dosud nepředstavený Snapdragon z řady 7xx.

xiaomi 12 lite

Na zadní straně bychom měli nalézt trojici snímačů, přičemž tím hlavním má být Samsung ISOCELL GW3 s rozlišením 64 Mpx. Samozřejmostí budou stereo reproduktory nebo systém Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Zatím však přesně nevíme, kdy na představení telefonu dojde.

Co si myslíte o chystaném Xiaomi 12 Lite?

Zdroj: gizmochina.com, xiaomiui.net

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)