Základní Xiaomi 11T v testu DxOMark zklamalo. Na vině je prý čipset

xiaomi 11t dxomark

DxOMark je jistě jedním z těch nejpovolanějších webů, který může hodnotit schopnosti fotoaparátu a jedna z posledních recenzí vyšla na Xiaomi 11T. Pro varianta byla hodnocena už několik týdnů zpět a vysloužila si skóre solidních 117 bodů, což je stejně jako třeba Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G. Ukázalo se však, že i přes stejný snímač fotí základní telefon výrazně hůř.

Xiaomi 11T v testu DxOMark

Xiaomi 11T získalo celkem 108 bodů, přičemž 111 bodů si odneslo za schopnosti fotoaparátů. Oba dva modely disponují 108Mpx hlavním fotoaparátem a zásadní rozdíl je mezi použitými čipsety. Zatímco Xiaomi 11T Pro se může pochlubit čipsetem Qualcomm Snapdragon 888, základní Xioami 11T se musí spokojit s čipem MediaTek Dimensity 1200.

Xiaomi 11T DxOMark

Dle DxOMark je vině právě použitý čipset, který má velký vliv na kvalitu fotek. V některých případech ztrácí detaily a redaktory zarazil také fakt, že mají některé fotky osob nepřirozený odstín pleti. Telefon byl ale naopak pochválen za přesné a rychlé automatické ostření a nízký výskyt šumu jak u fotografií, tak u videí.

Přemýšlíte nad koupí Xiaomi 11T?

Zdroj: DxOMark

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)