TOPlist

Ideální do staršího auta! Xiaomi ukázalo levnou 100W nabíječku s USB-C

xiaomi car charger 100 w
  • Xiaomi v Číně odhalilo výkonnou nabíječku do auta
  • Má USB-C i USB-A porty, najednou poskytne výkon až 100 W
  • Podporuje také protokol UFCS, který byl představen před dvěma lety

Xiaomi na našem trhu už delší dobu prodává 67W nabíječku Xiaomi Car Charger, nyní ale v Číně odhalil výkonnější variantu. Disponuje dvěma USB porty a stojí přitom jen 99 juanů, tedy nějakých 310 korun bez daně. Globální dostupnost sice společnost nepotvrdila, ale dalo by se očekávat, že minimálně na Aliexpressu se časem objeví.

Stejně jako u předchůdce, disponuje nabíječka jedním USB-A a jedním USB-C portem a najednou je schopna poskytnout výkon až 100 W. Novější typ konektoru dodá až 90 W, což vám stačí nejen pro velmi rychlé dobití vašeho telefonu, ale zároveň skrz něj nabijete třeba i notebook nebo tablet (musí ale splňovat daný protokol).

Pokud máte telefon od Xiaomi podporující 33W, respektive 67W nabíjení, můžete se těšit na plné využití této rychlosti, čínský gigant chce ale tento gadget nabídnout i majitelům konkurenčních telefonů. Proto se v něm nachází i protokol UFCS (podporuje až 33W nabíjení), který byl představen v roce 2021 společnostmi Xiaomi, Oppo, Huawei a Vivo. Nabíječka je tvořena z hliníku a můžete ji zapojit do 12V/24V zapalovače, dioda vám pomocí barev znázorní stav nabíjení.

Jak často nabíjíte telefon v autě?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)