Xiaomi představilo stojánek se 100W nabíjením za zajímavou cenu

Xiaomi 100W stojánek

Společnost Xiaomi představila před rokem bezdrátový nabíjecí stojánek s výkonem 80 W a nyní byla představena nová verze s výkonem 100 W. Designově jsou v podstatě totožné, takže jej můžeme rovněž používat jak pro vertikální, tak i pro horizontální nabíjení a jediným rozdílem jsou barevné varianty. Zatímco původní model se prodával v bílé, tento nový typ je k dispozici v černé.

Xiaomi 100W stojánek

Stojánek v sobě ukrývá dvě cívky, ventilátor (který se však spouští pouze v případě potřeby) a je dodáván se 120W nabíječkou. Samozřejmostí je ochrana proti přepětí, přehřátí nebo nadproudu. Tento vylepšený model se začne prodávat v Číně již 16. srpna za cenu 599 CNY, což vychází v přepočtu na asi 2 000 korun bez daně.

O mezinárodní dostupnosti však zatím nepadla řeč. Otázkou však zatím zůstává, proč vůbec tato nabíječka vznikla. V současné době jsou telefony s nejrychlejším bezdrátovým nabíjením modely Xiaomi Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra, takže i současná 80W nabíječka je zvládá v pohodě dobít na nejvyšší možný výkon. Ledaže by nám čínský gigant servíroval ještě něco rychlejšího..

Jak často používáte bezdrátové nabíjení?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)