Chytré dveře od Xiaomi odemknete obličejem. Chlubí se navíc dvěma displeji

chytré dveře xiaomi

Xiaomi se mimo telefony, tablety a notebooky dlouhodobě snaží prosadit v kategorii chytré domácnosti a nyní přichází s dalším produktem, který vypadá přinejmenším zajímavě. Jde o chytré dveře Xiaobai Blade Star, které nabídnou hned několik užitečných funkcí.

Chytré dveře Xiaobai Blade Star se chlubí několika funkcemi

Chytré dveře Xiaobai Blade Star je možné odemykat hned několik způsoby. Kromě klasického zadání hesla, NFC nebo otisku prstu lze využít také rozpoznávání obličejem, které je dle firmy extrémně rychlé. Pokud se přiblížíte na vzdálenost jednoho metru, dveře vás rozpoznají během vteřiny a celkem si dokáží zapamatovat až 255 různých tváří. Šance na to, že tato forma zabezpečení selže je prý minimální.

Dveře mají na sobě dva displeje. Ten vnější má velikost 5 palců, vnitřní pak 10,1 palce a lze na něm zobrazovat nejrůznější widgety, počasí a další potřebné informace, které se vám budou hodit předtím, než vyjdete ven.

Co se týče hardwaru, v útrobách tiká čipset MediaTek Kompanio 500, Full HD kameře nechybí noční vidění a samozřejmá je rovněž přítomnost mikrofonu, díky kterému lze hovořit s obou u dveří třeba pomocí vašeho mobilu. Pokud se navíc u vchodu objeví někdo cizí, dveře vám pošlou upozornění. Stejně tak vám přijde notifikace v případě, že necháte dveře omylem pootevřené.

Xiaobai Blade Star Smart Front Door. 小白智慧门Blade Star 米家版

Xiaobai Blade Star Smart Front Door. 小白智慧门Blade Star 米家版

Dveře jsou vyrobeny ze železa a budou k dostání ve dvou barevných verzích a několika velikostech. Po skončení crowdfundingu se budou prodávat za cenu 12 999 juanů, což je asi 46 000 Kč bez daně. V současnosti je lze koupit o 18 000 Kč levněji, ale zatím pouze v Číně.

Koupili byste si něco podobného?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)