Menu

Xbox ovladač a Samsung Gear VR budou navzájem kompatibilní

Existuje spousta dobrých gamepadů, které fungují jak s Gear VR od Samsungu. Jenže někteří hráči jsou vybíraví a chtějí hrát jen s tím nejlepším. A jedním z nejlepších herních ovladačů je právě ten od nejnovější verze herní konzole Xbox. Kam tím míříme? Pokud máte doma Gear VR headset a Xbox ovladač, můžete slavit. Více již nebudete potřebovat.

Microsoft se rozhodl: Xbox ovladač bude s Gear VR kompatibilní

Společnost Microsoft, která právě za konzolí Xbox stojí, se rozhodla svůj gamepad zpřístupnit i pro VR headset od Samsungu. První hra, kterou bude Gear VR podporovat, bude rovnou z dílny samotného Microsoftu. Bude jí Minecraft: Gear VR Edition. Aktualizace, která Xbox ovladač přidá na seznam podporovaných by měla přijít začátkem října. Redmondská společnost ale touto hrou neskončí a na podporu ovladače se bude i nadále zaměřovat a postupně bude uvolňovat další podporované tituly a aktualizace.

Samsung Gear VR 2016-1 xbox ovladač

Samsung Gear VR jsou skvělým způsobem, jak si užít virtuální realitu v celku levně (vzhledem k tomu, že majitelé headsetu již vlastní podporované zařízení). A teď k tomu navíc můžete připojit jeden z nejlepších ovladačů herního průmyslu? No není to sen? Pro všechny majitele 27headsetu je tedy dohoda mezi Microsoftem a Samsungem sladkou třešničkou na dortu.

Máte už vlastní zkušenosti s virtuální realitou a připojeným Xbox ovladačem? Tak potom očekáváme vaše zkušenosti v komentářích.

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Jirka.S

27.9.2016 9:37

nejlevnější řešení ? dohromady 21 tisíc s nejlevneším modelem teefonu a to jsem počítal šedivku.. příkladně playstation 4 se dá sehnat okolo 8 tisíc a playstation vrse předobjednáva za jedenáct, mě to tedy vychází levněji a ta kvalita se opravdu nedá srovnat ..

DannyMacho

Daniel Macho 0

z aplikace
27.9.2016 9:39

Jirka.S: nejlevněji to bylo myšleno pro stávající majitele S7 či S6. Samotný Xbox ovladač se dá koupit za 1000,-

Martin P.

27.9.2016 9:45

Jirka.S 27.9.2016 9:37 Jste vedle jak ta jedle řeč je o ovladači nikoliv celé konzoli a o lepší nikoliv nelevější ! Pak je řeč o VR neboli virtuální realitě tedy hrách a aplikacích, které to podporují.
Android platforma má sice podporu HID ale mapování jednotlivých tlačítek nebo kříčových ovladačů musí být na úrovni aplikace.
Proto k androidu připojíte moře ovladačů a stejně většina nefunguje !

Richard

27.9.2016 20:49

Mám Note7 + Gear VR + XBox ONE ovladač, Minecraft na něm po drátě funguje už teď, jen se nesmí používat zadní klapky, jinak se začne postava točit stále dokola. Oficiální podporu (snad i přes Bluetooth) ale s radostí vítám :-)

RSS (komentáře k článku)