TOPlist

Nová aktualizace Xkových Spaces? Úplně změní jejich fungování!

X_Spaces_Video_Nahled
  • Díky Spaces můžete vést konverzaci s lidmi z celého světa
  • Funkce dostane velmi významnou aktualizací
  • Změny si mohou někteří lidé vyzkoušet už teď

Spaces na „Xku“ vám umožňují dělat něco jako interaktivní livestreamy. Vy spustíte stream a nadhodíte nějaké téma. Následně se může kdokoliv připojit, poslechnout si vás, a poté vyjádřit svůj názor. Funkce se omezuje v současnosti pouze na zvuk, kameru používat nemůžete.

To by se však mělo už brzo změnit. Pokud budete chtít, budete moci nově vést plnohodnotné streamy. V těch vás tedy uživatelé nejen uslyší, ale taky uvidí. Lidé si této změny ve Spaces začali všímat, a v postu ji následně potvrdil oficiální účet X.

Pokud ovšem sledujete dění okolo této sociální sítě, nemusí být pro vás update nijak překvapivý. Musk o této aktualizaci poprvé mluvil v prosinci minulého roku. Tehdy také nastínil, jak by video ve Spaces mělo fungovat. Jako iniciátor hovoru si vyberete zda si přejete hovor s videem, nebo ne. V případě, že ano, zapne se u vás kromě mikrofonu i streaming kamery, a vy tak přenášíte zvuk i obraz. A když začne hovořit někdo jiný, měla by se přepnout i streamovaná kamera. Takže takový skupinový videohovor, ve kterém ovšem vždy vidíte pouze řečníka. Streamovat video na Xku už je možné i bez Spaces. Máte zde však výrazně menší možnost interakce s lidmi. Ti jsou pouhými diváky a nemohou se k vám sami připojit.

X_Spaces_VideoNa Spaces budete moci streamovat i obraz

Stream videa na Spaces si mohou zatím vyzkoušet pouze vybraní uživatelé, a k tomu ještě musejí mít iOS. Testeři si stěžují na sekání videa, a různé další technické problémy. Je tak vidět, že funkce potřebuje ještě doladit. Téměř jistě ale bude všem dostupná dříve než Xmail.

Budete používat videohovory ve Spaces?

Zdroj: PhoneArena, SocialMediaToday, X – Help Center

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)