WonderCube: Přívěsek na klíče, který nahradí powerbanku, kabel, svítilnu a další

WonderCube – náhleďák

Smartphone je skvělá věc, na tom se asi shodneme všichni. Mnozí z nás ale potřebují k jeho plnému používání množství dalšího příslušenství. Powerbanku, stojánek nebo třeba externí paměť. Ale co kdybychom se to všechno pokusili spojit do jediného kusu hardwaru?

Přesně to se pokouší čínské studio Him @Mutants DesignLab, které na crowdfundingovém serveru IndieGoGo založilo kampaň WonderCube. Jak již z názvu plyne, přívěsek na klíče bude ve tvaru kostky, navíc jen o objemu jednoho krychlového palce (16,4 cm³). Tato kostka ale umí být více než jen obyčejný přívěsek. Umí být totiž údajně až osmi gadgety najednou.

WonderCube - Co všechno umí

WonderCube je multifunkční

WonderCube dokáže z obyčejného maličkého přívěsku udělat například kraťoučký MicroUSB kabel, který se může hodit kdykoli, kdy potřebujete dostat nějaká data do svého smartphonu, ale nemůžete využít například Bluetooth. Kostku pak můžete také použít místo kabelu k nabíječce. I když se takové využití nemusí jevit jako praktické, občas by se mohlo stát alespoň tím jediným možným.

WonderCube - USB

Přívěsek obsahuje i maličkou LED svítilnu, která funguje jako každá jiná LEDka. Ale taková LEDka na klíčích se často může hodit, a to nejen proto, abychom nalezli správný klíč ve tmě.

WonderCube - LED svítilna

Část povrchu kostky je vyrobena z materiálu, který je schopen se “přisát” ke stolu. Může tak nahradit například stojánek, o který si lze svůj smartphone opřít, když chcete sledovat nějaké video na YouTube.

WonderCube - stojánek

Další ze zajímavých funkcí je pak využití WonderCube jako powerbanky. Respektive jako součásti k vyrobení powerbanky. Kostka totiž obsahuje potřebné vybavení pro připojení 9V baterie, díky které můžete svému smartphonu dodat trošku šťávy.

WonderCube - powerbanka

Z kostky pak můžete udělat například OTG USB redukci nebo čtečku paměťových karet. Může tedy posloužit opravdu k mnoha potřebám a dokáže nahradit jinak poměrně velkou hromádku příslušenství. Především ale zůstává WonderCube přívěskem na klíče, takže si tuto malou kostičku můžete vzít opravdu všude s sebou a nikde vám již nebude žádný takový kousek příslušenství chybět.

Zdroj: IndieGoGo.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)