Windows a Android se prý budou stále více kamarádit

Windows Android Microsoft Platform and Experiences systém provázanost

Ve společnosti Microsoft probíhá restrukturalizace vývojářských týmů a zdá se, že jedním z významných cílů má být posílení provázanosti systémů Windows a Android. Nově vzniklá pracovní skupina Android Microsoft Platform and Experiences (AMPX) se má starat například o prostředí Surface Duo OS, softwarovou klávesnici SwiftKey, aplikaci Phone Link nebo Microsoft Launcher, z nichž některé doposud patřily pod divizi Microsoft Mobile Experiences (MMX), která se stará i o kompatibilitu pro iOS a iPadOS.

Právě softwarové provázání konkurenčních produktů firmy Apple je prý pro nově vzniklý tým vzorem a podobným způsobem by snad měly do budoucna komunikovat i počítače s Windows a mobilní zařízení s Androidem. Kroky v posledních měsících a letech tomuto trendu rozhodně nasvědčují.

Mezi další očekávané kroky v tuto chvíli patří například plošná podpora spouštění Android aplikací ve Windows. Z výrobců mobilů a tabletů si zatím Microsoft nejlépe rozumí s korejským Samsungem, nicméně utužování vazeb mezi celými systémy vyvolává naději, že zajímavé funkce budou konečně dostupné i u jiných značek.

Jak často a jak propojujete Android a Windows?

Zdroj: wcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)